První česko-slovenské rapové album od prvoligového fotbalisty vzejde z týmu "Franze" Straky

To, že si řada současných profesionálních fotbalistů pouští do uší rap, je oproti minulé generaci Řepků, Sieglů a pod., kteří vyznávají poněkud jiné tóny, zcela normální jev, což by vám potvrdili nejen Tomáš Sivok, Juraj Kucka, Jiří Kladrubský, Theo Gebre Selassie nebo Martin Škrtel, jehož jsme si všimli na bratislavském festivalu Hip Hop žije.

Samotná aktivní tvorba je ale zase jiná kategorie a troufáme si tvrdit, že autorem prvního rapového alba v Česku a na Slovensku od profesionálního fotbalisty bude šestadvacetiletý příbramský brankář Jakub Rondzik, jenž v mužstvu trenéra Františka Straky kryje záda jednomu z nejlepších ligových gólmanů Aleši Hruškovi.
 
Košický rodák, jenž žije v Příbrami již deset let, ho vydá pod jménem RNZ. Nahrávka "Texty a bíty", která se rodí v plzeňském studiu u dvojice Kenas & N8, by měla být k dispozici na podzim tohoto roku a kromě samotného autora, který si na ni většinu věcí i sám vyprodukoval, nabídne hudbu od zatím neznámých tváří Rawase či Flexe.
 
Promo odstartovalo debutovým dvojklipem ke skladlbách "Prečo“ a „3 písmená“. To, jak se líbí příbramskému prezidentovi a vášnivému rapovému fanouškovi Jaroslavu Starkovi, se nám do vydání článku nepodařilo zjistit. Jak se to ale zamlouvá vám - zůstal by RNZ prvoligovým hráčem také ve svém dalším srdečním odvětví?

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Dominik Haliti
  • Dominik Haliti
  • 18.27 dne 31.07.2013

Super video

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná