Pražským Edenem se po zápase s Duklou nesla nová rapová hymna. Kdo ji má na starosti?

Fotbal a rap k sobě nemají blízko jako Vinnetou a Old Shatterhand, přesto můžeme v historii registrovat několik společných cest. Za našimi hranicemi není žádným překvapením, když slavný hráč zkusí svou kariéru i za mikrofonem, i když to zatím nemělo valného významu. O slovo se však hlásí i samotní fanoušci, kteří pomocí skladeb skládají čest svému oblíbenému klubu a poukazují na sílu právě jejich přízně.

Pokud se zaměříme na Česko a Slovensko, naposled nám v paměti mohla utkvět skladba Toruly sympatizující s tribunami Spartaku Trnava. V Čechách se jedná jen o výstřelky do tmy, které reflektoval například MC Peca nebo Sax. Stojaté vody z tohoto pohledu se rozhodl rozvířit Dekret, který tuší, že jeho oblíbený klub z Vršovic je blízko dlouho očekávaného ligového titulu.

„Jde o klasickou reprezent skladbu, jen pro většinu hip hopových fanoušků z víceméně neznámého prostředí. Pro mě byl vždy rap něco jako report. Tohle je sonda do největší fotbalové fans organizace v Čechách,“ poukazuje autor skladby „Tribuna Sever“ na velkou základnu přívrženců, kteří „Sešívaným“ fandí každý ligový víkend.

„Nemluvím jen o sobě, skladba reprezentuje 3 až 4000 aktivních fanoušků Slavia Praha. Od těch, pro které je skutečně fotbal vším a s klubem mají objetou celou republiku a z minulosti i většinu Evropy. Pro ty, kteří se každý víkend na chvíli rádi utrhnou z každodenního stereotypu a jdou na stadión na fotbal, pivo a pokec s přáteli, nevyjímaje ty, kteří jsou většinou černým terčem pro média a vedení nejen FAČR, ale i klubu samotného - chuligány. Tribuna Sever je o lásce ke sportu, rivalitě a úctě k tradicím,“ popisuje Dekret své dílo, které je součástí připravovaného EP Noční Provoz.

Zajímavostí je fakt, že skladba měla premiéru v sobotu po pražském derby s Duklou, které skončilo smírně 2:2. Hudební podklad pro tuto skladbu obstaral Fosco Alma a video si vzal na starosti Jakub Stelzer. Jedná se již o druhou ukázku ze zmiňovaného EP, neboť před časem jste mohli zaregistrovat již „Podávám ruku“. Fanoušci z Edenu se tak po letech opět dočkali hudební pocty. Jak zareagují ostatní české kluby jako Sparta Praha, Baník Ostrava nebo Viktoria Plzeň? Mají v řadách příznivců schopné rapery, kteří by je mezi naší komunitou proslavili? Nebo se dočkáme například spolupráce Eurodela s Orionem, jejichž klokaní srdce bije v Ďolíčku?

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná