Plzeň žije novým beefem, Kenas /N8 vs. PNZKJS

Kdybych měl parafrázovat slavnou knížku od Remarquea Na západní frontě klid, tak to dnes na západní frontě, konkrétně v Plzni, spíš vře, než že by tam byl klid před bouří. I když na druhou stranu slovo „var“ je asi přehnaný, protože var má 100 stupňů a tahle třenice má stupňů jen o něco více než tamní plzeňský ležák.

O co konkrétně jde? PNZKJS, jmenovitě Puškin Nikodem a Zkrat Kratochvíl vydali skladbu “Není čas se s tím srát“, kde mimochodem jeden ze zmiňovaných rappaz zní jak kdyby poslouchal celou noc Lil Wayna a druhý den se nemohl při nahrávání od něj už oprostit. Každopádně oba vypustili párů nelichotivých nekonkrétních slov všem rádoby lokálním umělcům, kterým vzkazují fatální argumenty jako, že „nikdy nebudete mít mastering jako Stelzer“. Všechno by to asi vůbec ani nezačalo, kdyby se ale na začátku jedné sloky neobjevila hláška „naše město je plný Kenasů a N8ů“, kteří se toho samozřejmě chytli, protože už mezi sebou nějakou rozepři měli.

Dřív by se normálně asi kluci sešli při sklenici Gambrinusu, dnes se ale vše řeší prostřednictvím diss tracků, které nenechaly na sebe dlouho čekat. Odpověď od Kenase a N8a se jmenuje “BFLMPSVZ“, na kterou kontrovali PNZKJS “Kebab a Pr8“, kde se už samozřejmě přesně trefují do „bývalých kamarádů“, co bydlí asi jen o tři baráky dál.

Jestli budete celý spor nazývat opravdovým beefem a nebo jen žabomyší válkou dvou lokálních skupin, je jen na vás, každopádně kluci to už myslím vystihli v jednom z těch tracků, když v refrénu pějí: „Plzeň se nemůže nikdy nikam dostat, protože interpreti řeší samý hovna a kluci by se měli probrat ze snu, kde mají miliónový obrat.“ Tomu se říká přímý zásah na hlavičku hřebíku do rakve všech aktérů.  

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Lukáš Garčic
  • Lukáš Garčic
  • 22.38 dne 03.08.2012

Tak o techto lidech slysim poprve.MA takovy beef vubec cenu ??

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná