Pio Squad přivezli do Bangladéše úsměv a vrátili se s novým videoklipem

Humanitární anabáze, kterou podnikli v závěru loňského roku Pio Squad do Bangládéše, vám zřejmě neunikla. Jednak oživila naděje fans na nové LP jihlavských three stars a jednak podobné aktivity nevidíme (nejen) u tuzemských interpretů zrovna denně. Chudoba zkrátka není v dnešní době zřejmě dost inspirující.

Nejsou to však jen úsměvy, které přišli kluci z Pio Squad do hlavního města Bangladéše Dháky rozdávat. Pozdravy posílají i formou nového videoklipu "Čalantika", pod kterým je produkčně podepsán DTonate. A když už máme v jednom záběru tolik tváří, neobešla se nová skladba bez místních zastupitelů, kterými jsou Erlik a Clonz Fahim. Ženský element reprezentuje sbor Shor Shongitaloy.
 
Co je na celém audiovizuálním dílu zásadní, je myšlenka, jíž by byla škoda přejít jedním lajkem na sociálních sítích. "Děti tu dělaj úplně šílený věci. Nejen, že nemají boty, některý ani prsty a zuby. Některý pracujou v noci, jiný i chodí do školy, ale každý se usmívá a vypadá šťastný," podotýká Efko na řádcích nové písně. Poctivá snaha sundat "železnou košili ego rapu" tímto způsobem je pak třešní na dortu.
 
Tvorbu videoklipu si vzal kompletně na starosti Jan Látal. Na novém vizuálu je sympatické, že se nesnaží hrát na prvoplánové emoce aka zpravodajství jedné nejmenované komerční televize. Nálada skladby příjemně koresponduje se zbylou tvorbou kapely. Pokud je pro vás krok Pio Squad inspirující a chtěli byste přispět ke vzdělání a společenskému rozvoji dětí ze slumu Čalantika, můžete se do stejnojmenného programu  zapojit i vy. Lajky nestačí, chce to víc!
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná