Necháte se od Danny Browna provést chátrajícím Detroitem?

Detroit, jehož scéna byla vždycky nebývale silná, což dokazoval nejen Eminem, ale i Slum Village, Royce Da 5´9", Black Milk, Guilty Simpson, Phat Kat a řada dalších, v posledních měsících v médiích rezonuje jako žádné jiné americké město. Jeho dluh totiž nedávno překročil 18 miliard dolarů, veřejné služby fungují jen velmi mizerně a většina lidí se odtud snaží dostat pryč.

Danny Brown patří k nejosobitějším rapperům planety, proto si ho vyhlédl i adidas Originals.

Nicméně ne všechno je tak černé, jak se zdá, a i Detroit má své velké hvězdy. Tou nejsoučasnější je mladý raper s originálním rapem, a taky i dobrou image, Danny Brown. Jeho aktuální deska Old se dostala mezi dvacet nejprodávanějších v Americe. Kvůli jeho břitkému jazyku a flow si ho za svého ambasadora vybral adidas Originals, který je s žánrem spojen už od jeho absolutních počátků a od dob Run DMC. A v právě vycházejících žebříčcích nejlepších nahrávek roku se pak Danny umísťuje také velmi vysoko.
 
No ale kromě těchto jasných faktů, co si každý můžete dohledat na Wikipedii, se Danny stal také naším průvodcem po svém městě. Nejprve jsme si s ním zašli k holiči na sestřih za pět dolarů a pak si dali pověstný hamburger zvaný Big Baby.
 
 
S plným žaludkem a řádně upraveni jsme se pak už mohli dostat k závažnějším tématům jako třeba, co bude s městem dál. Danny sám neví a vlastně to ani nechce nijak řešit.
 
Zato ho ale s několika jeho kamarády napadlo, že by bylo dobré ve městě vybudovat skatepark. Udělali ho a díky tomu si teď mají děcka kde hrát. Možná to na první pohled vypadá jako prkotina, ale jsou to právě takoví jedinci, jako je Danny, kteří nesedí doma na zadku a místo nadávání na nemožnost sehnat práci, začnou doopravdy něco dělat. Ještě nedávno opuštěné skladiště teď znovu žije a ulice díky němu alespoň trochu vzkvétá.
 

České titulky si zapnete tak, že na dolní liště přehrávače kliknete na políčko CC a z nabídky jazyků vyberete "Czech".

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná