Nahlédni do tvrdé reality žižkovských ulic

Rap a póza. V roce 2016 lze prodat všechno. Někomu věříte charakter, jenž vám podsouvá ve svých textech víc, někomu zas míň. Někomu třeba nevěříte ani slovo. A pak jsou tu ti, kteří jsou již od prvního baru autentičtí. Musím se přiznat, že Johnyho první singl mi ležel v šuplíku již několik týdnů. A stejně dlouho mi ležel v hlavě. Nešlo o prokrastinaci, nýbrž rozpolcení, zda skladba může zaujat i širší okolí, nebo jde jen o osobní stotožnění se s textem a prožitkem v něm popsaném. Monney od prvního poslechu strhne posluchače svou kadencií a čistou energií. Beat z dílny neznámeho DJe Publica je v skutku skvostním počinem - výborně se poslouchá i po několikáté. Jestli je to díky breakům, nebo skvělému kytarovému samplu, těžce říct. Ale jméno DJ Public si píšeme do notesu s velkým výkřičníkem.

A co sám raper? Kdo je Johny Boss? Proč si vlastně vůbec říká Boss? Odkud bere tu drzost? Tak dobře poslouchejte. Text vám napoví. Úpřimnost a prožitek je cítit z každého baru. Realita z textu přímo stříká. A pak přijde refrén. Možná je lehce prvoplánový, možná zmiňovat mámu v jednom textu s drogama není úplně ideální. Ale jedno je jasné. Johnymu to věříš. A ty money mu přeješ. A úplně stejně si přeješ slyšet ten refrén znova.
Ulice a videa z ní nepotřebují ani pozlátko, ani drahé efekty. Klip však působí díky nekvaltní kameře a místami nepřesné synchronizaci zvuku a videa hodně amatérsky. Ocenit však lze zastoupení graffiti a breakdance elementů. 
Johnny Boss, to není jen sólo postava. Za ním stojí nově vzniklý LADS CLAN, který slibuje nejen víc rapu, ale víc všeho, co k hiphopu patří. Plánují propojovat všechny elementy a vytvořit různorodou crew. A co Johny sám? Prozradil, že již teď je ve výrobě další singl, kde se na scratchi objeví DJ Noir. Plány jsou velké, dokáže je však Johny se svou crew naplnit? A co první singl? Baví vás?

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná