RUKAHORE_SHOP_BANNER

Mladí a neklidní. Mají výtečníci z Frýdku-Místku klíč k hiphopovým elementům?

Z úvodní fotografie působila dvojka s jízdenkou ze stanice Frýdek-Místek jménem BenoX a TAkT dost nevycválaně. Vlastně ve mě trochu evokovali časy kolem roku 2008, kdy byl hip hop nejvíc "in" a rádoby přísné pózy byly na fotografiích ještě běžnější než dnešní fenomén selfie.

Spuštění nahrávky "Lektor" už ale bylo striktnější. Nekompromisní, jednoduchý riff a strohý rytmus. "Zednický" zvuk, který někdo ocení za příjemný spád, jiný zavrhne pro lacinou kreativitu, má koule a trochu připomíná práci Katových mašinek ze Strojovny. BenoX a TAkT posílají tuto nahrávku jako předzvěst jejich druhé desky "Zlato" kterou jim momentálně pomáhá dokončovat jeden z nejpovolanějších zvukařů našeho žánru v Česku Kenny Rough.
 
Na čem má ale pecka stát, jsou texty a flow. Přednes jako takový vzhledem k původní domněnce popsané v úvodu překvapil. Pokud jde o text, ten je více méně smrští banálních sdělení, ale je otázka, zda je to u písně s podobným feelingem důležité. Trénink zatím zasluhuje především hlasová výbava mladých výtečníků. Skladba je ale ve výsledku živá.
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná