Mají Macklemore a Ryan Lewis na kontě další hit?

Duo ze severozápadu je momentálně v úplně jiné pozici, než v jaké se nacházeli tři roky nazpět. Tehdy o nich věděli jen zasvěcení a singly se v rádiu uchytily až po úspěchu Thrift Shop, takže třeba i dva roky od původního vydání.

Teď na tento úspěch musí nějak navázat. Začátkem srpna vydali free singl Growing Up (Sloane's Song), který Macklemore věnoval své nedávno narozené dceři Sloane. Náladou by sednul na album The Heist mezi věci typu Same Love a Neon Cathedral. Tedy ne obsahem, ale strukturou a vyprávěním. Nyní vyšel první oficiální singl z plánového nástupce megaúspěšného debutu. Song se jmenuje Downtown a je zjevné, že šlo o sázku na jistotu. Těžko říct, kdy singl vznikl a jak jej ovlivnila současná móda funku, jmenovitě třeba Uptown Funk, ale Mack a Ryan Lewis vsadili na stejnou kartu jako s Thrift Shop, tedy na humor. Akorát kožichy a vetešnictví vyměnili za mopedy. A zpívajícího Wanze vystřídaly legendy - Kool Moe Dee, Grandmaster Caz a Melle Mel, který ani po padesátce nevypustil posilovnu. A když to všichni rozjedou, tak máte pocit, že je zase rok 1979, případně 1982.

To ale není vše. Jako by Macklemore a Ryan Lewis nevěděli, jestli chtějí nahrát poctu počátkům hip-hopu nebo rádiový song a tak je tady popový refrén, který obstaral zpěvák Eric Nally z rockové skupiny Foxy Shazam. Jestli tenhle mix funguje, se dozvíme v nejbližších dnech a týdnech. Na klip se každopádně podívejte, protože jako vždy to stojí za to. Sami si jej vymysleli a zrežírovali a na ničem během toho nešetřili. Včera novinku zahráli během udílení cen VMA, což můžete zhlédnout ze záznamu. Jen je v něm nepřijatelně velké množství playbacku. A jestli platí původní slib ze začátku roku, tak druhé album vyjde během zbývajících čtyř měsíců.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná