Má trojice pražských emcees šanci dosáhnout vrcholu, o kterém rapují?

Co je strop? Co je vrchol? Pro každého z nás má tohle slovo asi trochu jiný význam, jiný odstín. Někdo se vrcholu márně snaží dosáhnout, někdo se v něm už narodí a posléze z něj střemhlav padá dolů. Kde v této spleti pocitů, názorů a emocií hledá sama sebe trojice emcees z Prahy?

Beaty od zahraničních producentů začínají být stále běžnější komoditou pro českou i slovenskou scénu. Doba, kdy se nahrávalo jen do beatů od dvorního producenta, nebo se beaty rozdávali po známosti se pomalu, ale jistě vytrácí. Zahraniční sound láká svou kvalitou zpracování a hlavně velikánskou škálou možností, do čeho rapovat.

Trojice floutků z Prahy sáhla po produkci od skupiny First Class Bangers a zvolila velice dobře. Klavírní sample v kombinaci s tučnou basou dělá atmo sám o sobě. Skvělý příklad toho, jak správně zvolená hudba dokáže probudit okamžitý zájem.

Ve složení Nervaq, Guesto a Gembler se kluci vyjádřili ke své cestě k vrcholu. Guesta jsme mohli již slyšet ve spolupráci s Refewem. Dvojice Gembler a Nervaq patří spíše ke staré škole a rapovali již v dobách, kdy Rest obýval půdu bandičky Divnej Postoy. A tak se nově složená trojka rozhodla, že vyhodí pár skladeb v klasickém stylu. Zde je první. První kroky k vrcholu? Těžce říct. Rozhodně však vykročili správným směrem.

Neurazí ani vizuál, který si parta natočila svépomocně a bez jakéhokoliv sponzoringu. U natáčení se dokonce musela měnit lokalita, protože Police ČR nemá ráda nedovolené vniknutí do soukromých objektů. Obzvlástě, když tam pachatelé rapují. Underground neumřel ani nespí. Žije čilým životem a těší se dobrému zdraví.

Kdyby si chtěl slyšet tuto trojku naživo, doraž dnes, t.j. 5. října do pražského Paláce Akropolis, kde ve 22:00 rozjedou párty Hip Hop United.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná