Lyrické monstrum Locksmith se v novém singlu noří do temnot

Naše realita je dnes naruby více, než kdykoliv v historii. Lidé žijí pro lajky na sociálních sítích, které jsou pro ně často místem osobního zpovídání se. Oni se modlí k Bohu, ale uctívají datový plán na svém novém démonickém zařízení zvaném mobil. To říká jedna Locksmithova babička. Ta druhá vychovala generaci Iránčanů, kteří psychicky a spirituálně umírali v té válkou zničené zemi. Odletěli do země snů, jen aby jim je tam rozdrtili. Když se snažíš v životě něčeho dosáhnout, zařídit lepší život své rodině a stát ti u toho úspěšně podkopává nohy, tak se dostaneš do stavu bezradnosti. Důležité je zůstat sám sebou, nenechat se modelovat jinými lidmi a nadále rozšiřovat své vědomosti, jinak v tomhle světě budeš platit vysokou cenu.

 
Locksmith už spoustu let dokazuje, že na jeho skills málokdo dosáhne. Jeho slovní zásoba, použití slovních obratů a jeho flow jsou na úrovni top MCs jako R.A. The Rugged Man, který si ho už několikrát pozval i na turné Evropské, Apathy z Demigodz, který si jej nahostil na své album, nebo Diabolic, který si je pak všechny tři vzal na své album Fightin‘ Words. Locksmith zrovna vydal své páté oficální album, Olive Branch, které někteří z nás v napětí očekávali.
 
 

Skladba Helpless je v pořadí sedmým videosinglem z tohoto alba a zatím jedno z nejfilmovějších, trochu připomínající film Phone Booth a to, že FBI ví o všem, co děláte. Locksmith je ztělesněné spojení poezie a rytmu, ať už na prvních dvou slokách, kde proudí na bubnovém základě, nebo na třetí sloce, kde to skoro dává akapela. Jeho texty vždy měli ráz a je dobře, že s tím pokračuje a zároveň v každém svém novém počinu zvedne laťku výš. Však se přesvědčte sami v tomhle úryvku:

Imagine if you had to look a person in his eyes
No hand-picked profile picked for your disguise
No false sense of pride or reside of hiding
Just a soul possessed and the skin you arrived in

Ještě si na půlku smutného refrénu pozval týpka s pěkným hlasem, který na něm dobře doplňuje Zámečníkův hlas. Olamide Faison je jeho jméno a podle posledního průzkumu dělá podobnou hudbu jako Ben Harper nebo Tracy Chapman. Album si můžete zakoupit tady
Fau

Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná