Liberec po letech ožívá Roseckovou pouliční lyrikou s Garandem za zády

Liberec byl svého času domovem nejen lyriků z BPM ale také "streetovějších" formací jako FullContact Crew. Pamatovat můžete jejich debut "Originál" z roku 2010. Od té doby však nebylo po jednotlivých členech ani vidu a hlavně slechu a Libercem zněly spíše sólové verše rapových básníků. Kam se tedy poděla nevymáchaná imprese tamních ulic?

Znalci historie libereckých stok jistě ocení vysvětlení jednoho z nejpovolanějších. S novou věcí se totiž hlásí bývalý člen FullContact a slovy Paulieho Garanda "bílej cigi" Roseck. Ten své tažení napříč českými kluby zahájil poctivým represent videosinglem "Stopy v betonu", kam si neváhal pozvat další lokální riders ze starých časů jako Cafoneho, Muerta a chybět nesměl ani Paulie Garand, jenž měl na starosti také finální postprodukci videa.
 
Fešného trueschoolu v pozadí se ujal Edwin Clash, přičemž za mixem možná poznáte tradičně křišťálový zvuk Kennyho Rougha. Jedním z mála přespolních hostů je DJ AKA, který trochu poškrábal refrén nového singlu. Za kamerou pak stál Zdeněk Sopůšek z Forward Creatives. Ucho znalce tehdejších poměrů tahle věc jistě potěší.
 
A jak bývá zvykem, ani "Stopy v betonu" nejsou pouhým výkřikem do tmy. Ještě letos bychom se měli dočkat Roseckova debutového sóla. To by mělo vyjít ve spolupráci Ty Nikdy a Garand Brandu. Podle prvního singlu se zdá, že Roseck zůstává koněm, na kterého si můžete vsadit. Zde mu ještě trochu vypomáhá domácí smečka. Uvidíme, nakolik dokážet oslovit posluchače čistě sám za sebe.
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná