RUKAHORE_SHOP_BANNER

Krátky film z kolaborace NASe a DJe Khaleda

Když se mikrofónu chytnou nejlepší ve hře, je třeba dávat pozor. Obzvláště, když jde o ultimátního textaře, jakým je Nasir Jones. Cokoliv, na co tenhle hoch sáhne, se mění na zlato. A to ani nemusí ani být král Midas. Stačí být prostě NAS. K tomu přidejme 9 minutovou stopáž videa a letní osvěžení je na světe.

Další producentské album DJe Khaleda je venku. Vedle komerčních rapperů typu 2 Chainz, Lil Wayne nebo Travis Scott je přítomnost legend NASova nebo Jay-Zho formátu spíše úsměvná. V textu lze slyšet, že NASovi šlo o zviditelnění se před svým vlastním releasem. A rozhodně se mu povedlo krásně ukázat rozdíl v technice, slovní zásobě a kreativitě staré a nové školy.

Ani po 9 sólových studiových albách se NAS rapu nenasytil. Je hladovej úplně stejně, jako když ze kufru svého auta prodával první výlisky Illmaticu. Text je absolutní peklo. Slovní hříčky kam se podíváte. Neodpustil si ani narážky na Kanyeho nadcházející album Life of Pablo. A k tomu všemu ve svých 43 letech furt vypadá na 25.

Khaled je sám o sobě docela ikonickou postavou dnešní doby. A to ne jen svou postavou. Jeho beaty, jakkoliv se můžou zdát být líbivé a mainstreamové, jsou dělány s velikým důrazem na kvalitu. Sample klasické pecky Uh-la-la funguje na výbornou a ani 808 bass není k zahození. Chybět nemůže již typické zvolání "DJ Khaled!"

Když patříte do přijmové kategorie jako tyto dva borci, dělat 9 minutové klipy s 3 minutovým intrem není problém. Drahý alkohol, drahé káry a ještě dražší šperky. Množství zlata, kterým jsou oba dva ověšení silně připomíná klasické devadesátky, kdy se po tíhou obrovských chainů ohýbal nejeden krk. Klip je výborně nastříhán a zrežírován a skutečně mu nelze nic vytýkat. Postava Oxe je možná pro mladší generaci záhadou, starší se však rozhodně pousmějí a ocení tento throwback.

Jestli NAS stihne své album dostat do našich rukou ještě letos není jasné. Jeho návrat však, zdá se, bude více než velkolepý. Formu si drží a nepolevuje. Těšme se, neboť hip hop je zdráv a má se dobře.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná