Královna promlouvá. Nastražte uši!

Rhymesayers je parta, která mezi sebe nebere jen tak někoho. Když máte jména jako Dilated Peoples, Brother Ali, nebo Atmosphere, je těžké držet krok. Co však, když jste k tomu zástupkyní něžného pohlaví? Můžete jít cestou levného prodeje svých předností, jak to dělá většina zámořských i tuzemských děv. Nebo sešlápnout plyn své lyriky až na podlahu a nechat se katapultovat do textařského nebe.

Pokud je Rakim božským emceem, Sa-Roc je rozhodně jeho ženským protějškem. Málokdo má komplexnější texty a hlubší odkaz v každé své skladbě. Tato afroamerická kráska apeluje na všechny možné aspekty politického, kulturního, ale i osobního života žen a mužů dnešní doby. Její hudba je výborným příkladem toho, že i tématicky bohatý rap může mít hudebně příjemný, kvalitně provedený kabátek. Sa-Roc nechrlí přívaly nesmyslných pouček do polomrtvé basové linky. Její hudba skrývá mnohem víc. Chytré metafory, kvalitní flow a práce s tempem a tónem hlasu na úrovni, kterou může závidět nejeden muž.

Forever směruje svůj apel k ženám, aby zůstavaly samy sebou a nepropadaly tlaku společnosti, která určuje velice přísne kriteria pro krásu. Kontrast vůči objektifikovaným mainstreamovým hvězdičkám typu Cardi B bije do očí. Bije do uší. A vy teď už určitě chápete, proč Sa-Roc patří mezi to nejlepší, co Rhymesayers mohou nabídnout. A tuto skladbu výborně doplňuje videoklip, kterého větší část se točila v Providence Canyonu.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná