Když se míchají žánry a zní to pekelně

Průkopníky míchaní kytarových riffů a rockových prvků v hip hopu znají asi všichni. Trio v Superstar botech a typických kloboucích jménem Run DMC není potřeba představovat. Na téhle vlně postupně vystavělo své kariéry vícero umělců. Zmínit je za hodno Los Angelské Rage Against The Machine, kteří posunuli tento subžánr k světové popularitě ještě víc.

Málokdo si však uvědomuje, jak dlouho jsou na scéně Body Count, kapela sformovaná kolem legendy osmdesátkového rapu, Ice-T. Ice je velikým fandou metalu a tak se do crossoveru pustil po hlavě a kapele se daří obrážet svět již čtvrt století.

Legendární skladba Cop Killer rozdmýchala svého času hromadu emocií. Ke skladbě se vyjádřoval tehdejší prezident George H.W. Bush, majitelé Time Warner dostávali výhrůžky smrtí a tak se Ice-T nakonec rozhodnul skladbu stáhnout. Po 25 letech, během kterých se svět měnil dozrál jak Ice-T tak Body Count do současné podoby. V Praze jsme měli možnost je vidět naposled v roce 2015, kde předvedli pekelnou show.

Letos se kapela vrací na scénu s novým albem, které vychází 31. Března a ponese název Bloodlust. Bandička se připomíná singl videem Black Hoodie, který má podobnou tématiku i agresi, v jaké se nesl již legendární Cop Killer. Otevřená kritika policejního i státního systému, u které si servítky rozhodně nebere. Podtrženo tvrdými kytarami a bicími, které rvou koule. V Body Countu pořád proudí síla a energie, na kterou jsme za ty léta zvyklý a nové album určitě nepadne daleko od pomyslného stromu. 

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná