Karel Král má Malej byt a ještě má v něm mrtvolu

Karel Král sice nenosí královskou korunu české scény, nicméně jeho deska Krásná Čeština, která vyšla v dubnu, mě příjemně překvapila. Oficiálního video zpracování se dočkala jako první skladba “Malej Byt“, za což jsem taky rád, protože tahle pecka patří na desce určitě mezi ty mé nejoblíbenější.

Je to totiž přesně ten typ skladby, která výborně pracuje s atmosférou instrumentálky, která je všechno možný jenom ne rozjuchaná a optimistická. Ponurý, temný podklad dvorního producenta se jménem Moca, který má na svědomí také režii a střih klipu, přímo vybízí k šíleným vizím a nepochopitelným myšlenkovým pochodům. Upřímně řečeno, na začátku jsem měl pocit, že jsem svědkem nové pecky z kempu Hypno 808 a to ať už kvůli obsahu, hudbě, sebevědomí či projevu.

Tím samozřejmě nemyslím, že by chtěl někdo někoho napodobovat, tohle byla prostě jen moje první neplánovaná asociace. Každopádně video, ve kterým nechybí ani igelit a nafukovací panna, je zubr, podtrhuje náladu tracku, stejně jako moje přesvědčení, že Karel Král je zajímavé zjevení na naší scéně. Užij si klip, ale doma to radši nezkoušej.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná