Kanada je místem talentů. Další jméno, které se vyplatí si pamatovat

Sever severní Ameriky patří polofrancouzské zemičce, ve které se všichni všem omlouvají. Za všechno. Tedy téměř všichni a téměř za všechno. Zatím co za komerční loutky typu Drake bychom omluvu snad i čekali, kanadský underground žije zdravým, čilým životem. A vypouští jednu kvalitní pecku za druhou. Dnešním objektem našeho zájmu je Caspian, emcee, který neprohrál v životě jediný freestyle battle.

Na začátek mi dovolte citát: "This life, that I chose, ain't a game to me. I stay moving forward, I ain't taking a break, cause competition wishin I slip and make a mistake. Nah!" tyhle řádky docela přesně vystihují dojem, kterým Caspian působí. Se svým Kuwaitským původem to jistě neměl lehké, no i přesto je do dnes neporazeným vítězem Freestyle battlů v rámci ranní show The Morning Drive By. Sice EP Felix Slang vyšlo již vloni, no na další vizuály jsme si museli počkat až do letošního roku. Po srpnové bombě Amnesia, , se dnes Caspian vytasil se skladbou Fade Away, kde hostuje další kanadská hvězdička, Jaclyn Gee, kterou jste jistě slyšeli ve skladbách se svým partnerem Snak the Ripper-em. Opět výborně doplňuje atmosféru svým procítěným zpěvem.

Video v režií Stueyho Kubricka je kvalita, na jakou jsme z jeho rukou zvyklí. Stuey dokáže dělat jednoduché  videa za použití minimálního množství natáčecí techniky a efektů, které však ničím nezaostávají za více technickými kousky, které je dnes možno vidět. Schopnost doplnit atmosféru a text skladby vhodným vizuálem není v dnešní době takovou samozřejmostí. Stuey to však zvláda bravůrně.

Caspianovo EP je možno pořídit v digitální verzi přes některý z obvyklých portálů - sledujte jeho facebook page pro více detailů.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná