Jestli si nevstoupíme do svědomí, žádný zítřek nebude, varují Bio a Drama v klipu Dážď

Kam se poděla lidskost? Na to se ptá Bio v klipu Dážď z nové desky 8. Track si bere na paškál aktuální společenská témata. Svou lyrikou a tvrdým přednesem přispěl prievidzský Drama. Zlé zprávy a chod společnosti na ně dopadají jako Dážď. Stejně padají jejich slova na beat od Infinita. O vizuál se postaral Daniel Andel z Imagine Productions, který má na svědomí například videoklip Čas od Rytmusova jezdce P.A.T.a.

Mediální demagogie ovlivňuje pohled na svět u každého z nás. V kombinaci se sociálními sítěmi se pomalu společnost uzavírá do informačních bublin. Tam se sčítají negativní zprávy ze světa s přirozeným lidským strachem. Drama přemýšlí, kdy bude muset kvůli rostoucí nenávisti začít usínat s glockem. Podle Bia do nás systém nenávist očkuje, a je tedy na každém z nás, nakolik si sáhne do svědomí a jakou zvolí cestu. Track Dážď působí silným dojmem a donutí každého přemýšlet nad tím, čemu ještě může věřit.        

Posledním projektem piešťanského Bia bylo album Mladý a nespokojný z konce roku 2014. Na majku vítěze Artattack Freestyle battlu 2009 podpořil například Supa nebo Shomi. Ze zámoří mu také přiletěla sloka od Odouba z No Good People.

Teď se Bio opět hlásí o slovo s novým albem s číselným titulem 8. To nese dvanáct skladeb a tři bonusové singly vydané už dřív. Jde o klipy Růžový drak, Instagramová a lyric video Stále mi píšu, kde se na featu objevil Šorty a Adiss. Deska je v prodeji na portále Rukahore. To ale nebránilo Biovi zveřejnit link na free download. „Toto je rap, spev, autotune, tucne beaty, sylabika a punchliny. Toto je 8,“ charakterizoval novou desku. U reprezentanta sídliska Adama Trajana jsme zvyklí na zvukovou rozmanitost a propracovanou lyriku. Stejně je tomu tentokrát, přesto se neubráním dojmu, že Bio ztrácí svůj šmrnc a jeho nová tvorba neutkví tolik v paměti jako například hymna Priamo z Piešťan nebo Znadhladom se Supou. 

AG

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná