Je libo trochu mexické energie přímo z Prahy?

Ne všem je známo, že Praha ma nemalou mexickou komunitu, která si žije svým životem a koloritem. Od malých lokálních stánků s tacos, až po mikrofestivaly latino jídla a hudby. Tato pestrá kultura má nemalý vliv i v rámci našeho oblíbeného žánru. Cypress Hill, Delinquent Habits, nebo Big Punisher. Latino kořeny nemusíme ani moc hledat, abychom jasně viděli, že je nedílnou součástí rapu. Jak zní takový rap z dílny Mexičanů žijících v Praze?Lozt Mezcal tady nejsou první rok a neobjevili jsme je náhodou včera. Tato kapela je na pomezní hranici toho, co se dá označit ještě za rap. Avšak jejich neoddiskutovatelná energie nás zasáhla v rámci jejich letošního koncertu na Mystic Sk8 Cup. Nejen, že si zahráli jako předskokan legendárních Delinquent Habits, ale jejich frontman byl pozván právě Ivesem Iriem ať si v rámci závěřečné skladby dá svůj freestyle. A rozbalil to spolu s oběma Delinquentama ve velkém stylu. Dav jásal a my jsme ve svém hledáčku měli další jméno, které se vyplatí sledovat.
Netrvalo to dlouho, a venku je nový klip sestavy Lozt Mezcal, zvaný Street Cumbia. Připomeňte si tak kousek slunečného léta a bezstarostnosti dlouhých dnů, kdy slunce zapadá pozdě a vaši sklenici již poněkolikáté plní oblíbený drink. Hravá a živá latino hudba doprovázena kvalitním rapem dostala výborný vizuál, který nabízí krásné scenérie Prahy. Točit se muselo ve velice brzkých ranních hodinách. Kdy jindy taky najdete prázdný Karlův Most?

Street Cumbia je z jejich posledního studiového alba The Grind, avšak již 11.12.2017 vychází nové EP Bright Thoughts, kde se mihne i legendární Hi-Def. Oslovila vás mexická partička z Prahy?
 

Bright Thoughts EP Tracklist: 

1.Bright Thoughts feat. Trafikante de Almas, Hi-Def, Piqi Miqi
2. Mezcal Alebrijes & Hierba
3. All I Know
4. Hasta El Amanecer

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná