Jak to zní v Bílém domě, když rapové žezlo převezme první dáma Spojených států?

S nástupem Baracka Obami na pozici prezidenta Spojených států čekala nemalá část tamních hh fans říkala, co bude první afroamerická tvář v Bílém domě znamenat pro černošskou skupinu obyvatelstva. KRS-One byl skeptický od samého začátku, Puff Daddy pomáhal Obamovi s přípravou volební kampaně a litovat začal, až když musel konstatovat, že jeho favorit z roku 2008 pro Afroameričany nic neudělal. Sotva podstatná pro nás Evropany je možná tak informace, že Obama poslouchá Kendricka Lamara. A Michelle?

 
První dáma Spojených států preferuje singl "Uptown Funk" Bruna Marse, což je trochu jiná voda, než do které je tradiční rapový posluchač zvyklý šlápnout. Ještě odvážnější krok však zvolila Michelle Obamová při přípravě kampaně, jež má navnadit mladé ročníky k vysokoškolskému studiu. Pro "nábor" mládeže zvolila formát hiphopového videoklipu, v němž si sama zarapovala. Ve videu ovšem hraje prim americký herec, moderátor, bavič a rapper Jay Pharoah.
 
Když se povídám na dílo Tima Wilkersona a Spencera Griffina, z jejichž dílny video pochází a poslání celé skladby, pokládám si otázku - jak mohl tak početný štáb, jenž se na vzniku videa podílel, odvést pomalu horší práci než "běžní profesionálové"? Chápu, že video je cílené na mládež, která jinak nerada důležitě se tvářící kecy, ale nechce se mi věřit, že by u nich Bílý dům počítal s takovou naivitou. Na druhou stranu frázování v podání Michelle Obamové není zase taková bída, ne?
 
Co vy? Nechali byste se po zkouknutí videa zlákat k získání titulu?
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, youtube.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná