Jak dopadl střet českých celebrit s Řezníkem v MMA kleci?

Pokud bychom udělovaly ceny za neoriginálněji zpracované vizuály z hiphopového prostředí, které publikum i pobaví a zároveň i předá trochu toho moudra, na Slovensku by nejspíše vyhrál Zverina a u nás král českého horrorcoru Řezník. Vládce odvrácené strany metrorapu vylezl ze svého Pubu na popud mediálního humbuku a postavil se čelem všem jeho odpůrcům. Pokud jsi čekal milion přisluhovačů zla za jeho zády, tak jsi na omylu, neboť si vše řeší sám. Máš problém? Řezník tě vyzve na férovku a nikoliv v temné uličce za žižkovskými bary, ale přímo v kleci MMA.

O propracovanosti svých vizuálů nás přesvědčil už v případě "Soudního procesu", kde jsme měli jedinečnou možnost spatřit v soudní síni osobu v hávu zahalenou - justičního vládce točícího se na hlavě, kterou ztvárnila ústřední postava formace JAR Oto Klempíř. Pořád jenom hate nabízí taktéž obsáhlou porci morbidního humoru. „Klip sem připravoval docela dlouho - bylo to zase takový masovější natáčení jako v případě Soudního Procesu. Oproti klipům z nový desky (Patrick Bateman a Burning Dreams) sem to chtěl mít tentokrát opět trochu propracovanější,“ dodává autor desky Patrick Bateman.

Jednoduché záběry s decentními kulisami střídají propracovanější scény, které si žádaly jistě lehce obtloustlejší rozpočet a notnou dávku improvizace. Při zahrabávání těl bagrem jsem si vzpomněl na polský film Katyň mapující ruské vyhlazování tamních důstojníků. „Paradoxně nejjednodušší bylo sehnat těla - ty obstaral kámoš, kterej dělá "saniťáka" v márnici. Jedinou podmínkou bylo, že se musej v neděli večer vrátit neporušený zpátky do boxů, což jsme dodrželi. Možná byli akorát semtam trochu vod hlíny,“ prohlašuje řezník skromně o originálním komparzu.

Zášť z udílení cen Slavíka si verbálně vyléčil dosyta, nicméně železo je třeba kout, když na něj posluchači hojně slyší. Po vzoru Desada a El Maróna ve skladbě "Kolik Lidí musí Zemřít" se otírá o naše údajné celebrity i v tomto tracku a ne ledajak. Své účty srovnají v MMA kleci, kde je povoleno téměř vše a pokud má přeci jen nějaká pravidla, tak je polovička Sodomy Gomory zruší. „Složitý pak bylo nahnat opravdový "celebrity" na zápas, o kterym neměli ani tušení. Např. Krajčovi sme nakecali, že se jedná o benefiční koncert pro oběti lupénky. Okamurovu sme zase uspořádali fiktivní přednášku na téma "problémy přistěhovalců a pomočování se". Když dorazili na místo, tak sme je potom pod pohrůžkou zabití donutili zápasit. Samozřejmě jsme je ale nezabili, to je v klipu nahraný. Jedinej, kdo to trochu vodsral je Michal Hrůza, kterej se na natáčení dostal omylem a byl nakonec z finální verze vystřihnut,“ přiznává, jak jednotlivé celebrity do svého klipu získal.

Klip sklidí jistě bouřlivé ovace jak ze stran skalních příznivců stáje ZNK, tak i nevalného opovržení ze strany povrchních náhodných kolemjdoucích. Jedno je však jisté: Řezník opět dokázal natočil vizuál, za který se nemusíme stydět ani za hranicemi a který dokládá, jak nám normalizační hudební průmysl i nadále otravuje životy. Dle slov autora jsou však již účty vyrovnány a tak budeme muset čekat, než se naši hudebníci dočkají zpopelnění. „Celkově klip a track sou taková moje finální tečka za celou slavíkovskou kauzou. Je to parta čůráků!,“ dodává Řezník.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná