RUKAHORE_SHOP_BANNER

Google uctil 44. výročí zrodu hip hopu

V pátek 11. srpna uctil Google hip-hop a jeho kulturu celosvětovým Doodlem. Interaktivní Doodle, který namluvili skuteční zakladatelé tohoto žánru, vás přenese do Bronxu roku 1973 a kromě přiblížení ustavujících momentů vás naučí životně důležitým základům DJingu a představí ikonické beaty a osobnosti tohoto hudebního žánru. Doodle si budou moci milovníci hip hopu vychutnat na domovské stránce Googlu na stolních počítačích, mobilních webech a mobilních aplikacích Google po celém světě.

Hip hop Doodle oslavuje 44. výročí legendární back to school party DJ Kool Herca, která se odehrála 11. srpna 1973 v noci v Bronxu a při níž tento DJ - zakladatel představil tančícímu publiku tzv. break. Prostřednictvím dvou gramofonů prodloužil instrumentální pasáže popových a funkových písní 70. let tak, aby lidé mohli déle tančit nový styl tance, který později vešel ve známost pod jménem breakdance. Poté přišli na scénu MCs a zbytek už znáte...

Interaktivní Doodle, kerým chce Google uctít toto výročí, se skládá hned z několika částí. Ustavujícími momenty hip hopu vás provede sám moderátor legendárního pořadu Yo! MTV Raps, Fab 5 Freddy, který zároveň namluvil i mixážní tutoriál. Poté si budete moci osahat mixážní pult se dvěma gramofony a pustit si ty nejvíc legendární beaty. Bude-li se vám dařit, odemknete si informace o dalších slavných jménech hip hopu.

Na Doodlu spolupracoval Google například s Lyorem Cohenem - současným globálním ředitelem YouTube Music, bývalým šéfem  Def Jam Records, Fab 5 Freddym - moderátorem epického pořadu Yo! MTV Raps, Cey Adamsem - výtvarníkem, bývalým kreativním ředitelem Def Jam Records a Prince Paulem, legendárním DJem a producentem. 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná