Eminem slíbil nešťastného Valentýna, tak servíruje druhý klip z desky Revival

Detroitská legenda avizovala na svém instagramu „nešťastného Valentýna“ a vydání videoklipu k písni River, kterou refrénem podpořila popová hvězdička Ed Sheeran. Em svému slibu dostál, a nám tak k tomuto dni přistál téměř sedmiminutový vizuál. Pojďme na to.

Klip odstartuje otázka na Eminema, co pro něj znamená láska. Jestli jste čekali na romantické scény s kapesníčky a inzulinkou v ruce jako pojistkou, můžete ji v klidu odložit. Rozhodně ale nedoporučuji sledování s partnerkou, protože by mohla video vnímat jako podprahové sdělení a to by zase nemusely stačit ty kapesníčky. Klip je totiž prošpikován scénami problematického a komplikovaného vztahu plného nedůvěry a odcizování. Aktéry znázorňovaného vztahu jsou nevěrný muž a jeho partnerka, herečka Sarah Ashley Toups. Ta odhalila jeho nevěru a v odvetu se začala vídat s Eminemem, se kterým otěhotní. Během písně postavy odpovídají na osobní otázky v mediovaném rozhovoru a celkový příběh nezní jako vystřihlý z deníku Bridget Johnsonové.

Desku Revival provázelo promo založené na mystifikaci, vyvolávání otázek a napětí. A to ať už se jednalo o samotný obsah nebo například nepřímé odhalení názvu ve falešné reklamě na medikamenty. Stejně tomu bylo i druhého klipu River. Minulý týden v pátek se virálním staly záběry Eminema a záhadné dívky. Ta byla později identifikována jako herečka Sarah Ashley Toups. Ihned zavládly spekulace, zda se jedná o novou Marshallovu přítelkyni. Když ale Eminem ohlásil zveřejnění videoklipu na středu 14. února, začaly se věci vyjasňovat.

Nejasné mi ale zůstává, jestli nám chtěl Shady způsobit tento den nešťastným jen obsahem svého klipu nebo celkově jeho současnou tvorbou. Ta už je totiž většině původních fanoušků cizí asi jako mně Valentýn.


AG

Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná