DJ Shadow se vrátí opět sám. K chytlavému singlu ale pustil i Run the Jewels

DJ Shadow se vrátí po pěti letech s novým sólo materiálem The Mountain Will Fall. A i když prim budou hrát ruce a mašiny majitele největší sbírky gramofonových desek v hiphopových kruzích, nezapomněl Josh Davis ani na hosty jako Nils Frahm, Ernie Fresh nebo Run the Jewels, s nimiž také vydal minulý měsíc sakra nabušený singl Nobody Speak.

 
Ten se v posledních dnech dočkal kromě fešného lyric videa také své koncertní premiéry během The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, kde Shadow vedle oblíbeného scratche obsadil také bicí a poutal na chystané tour, s nímž zamíří i do Evropy. Killer Mike pak věnoval vystoupení "všem obětem násilí od Chicaga po Orlando", odkazujíc tak na téma nedávného floridského masakru, které za mořem zůstává stále aktuální.
 
Obě videa najdete pod článkem. I když postupy Joshe Davise směřovaly vždy nekonvenčními směry, jež znamenaly v době jeho vlády posun celého žánru, kousek Nobody Speak je lahodnou kombinací starého a nového, kde chytlavý kytarový motiv doplňuje řada samplovaných nebo elektronických kudrlin.
 
Hlavní slovo však mají Killer Mike a El-P, kteří vzdali během "pár slok" poctu jménům jako Eazy-E nebo často samplovanému piecu Top Billin od Audio Two z roku 1987. Třiačtyřicetiletý DJ, producent a skladatel měl o tom, kdo povedený buben obsadí, jasno od začátku. "Říkal jsem si, že tohle jsou jediní lidé, který do týhle skladby chci. Znám El-Peho skoro 20 let," cituje Davisovu poznámku v rozhovoru pro Pitchfork server complex.com.
 
Deska jako taková se však bude soustředit spíše na experimentování s elektronikou a práci s akustickými hudebními nástroji. Zvuk, na který jsou zvyklí pamětníci, autor samozřejmě nevynechá, při poslechu Nobody Speak by však měli mít posluchači na paměti, že základ a stylizace nahrávky nevypovídají o výsledném zvuku samotného alba. 
 
Deska DJ Shadow - The Mountain Will Fall vychází 24. června pod labelem Mass Appeal.
 
 
 
Zdroje: complex.com, 2dopeboyz.com, pitchfork.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná