Další syrový diamant amerického rapu?

Politický rap, prakořen veškerého hip hopu. V současnosti méně vídaný element, avšak o to silnější, je-li podaný správně. Dnes přinášíme jméno, které čeká na svůj větší průlom i na domácí americké půdě. My však věříme, že si vaši pozornost zaslouží hned z několika důvodů.

Se situacií po volbách v USA je zřejmě každý seznámen a Trumpova garnitura již stihla vystrčit své první zoubky. První reakce na sebe nenechali dlouho čekat. Snoopův twittrový beef s Trumpem nás fakt nezajímá, ale duchaplné, nápaditě zpracované reakce ano. A u brouzdání vod politických rapů se nám povedlo natrefit na jméno Luke Gawne. Jméno zcela neznámé. Ale to neznamená, že nemá co nabídnout. S pátosem přednášený hluboký text, s neuvěřitelnou slovní zásobou. Do paměti se chtěně-nechtěně dostává jméno Token. Společného kromě mladého věku mají skutečně hodně. Avšak oba jsou originály k pohledání. 
A oba dva mají daleko méně pozornosti, než si zaslouží. V době, kdy u dav u každého uprdnutí Kendricka Lamara jásá a donekonečna filozofuje, co tim asi autor myslel, je rap jaký přináší Luke Gawne jako fackou do obličeje, která vás posadí na prdel. Technická variabilita a kvalitní text jsou nejsilnějšími stránkami tohoto mladíka, na kterého si v budoucnu určitě posvítíme znova. A je dost možné, že jsme zde kápli na skutečný diamant, který čeká na své finalní vybroušení. Jeho fazety se ukazují a třpití již teď, má však ještě kus cesty před sebou.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná