Co prozradil Kato o své minulosti v novém dokumentu?

Kato nebo Deph? Vem to čert. Kdo zná oduševnělé texty Adama Svatoše, bude jistě souhlasit, že osobnost základního stavebního kamene Prago Union je i přes vrozenou skromnost autora opředena mnoha tajmestvími. Nemalou část nyní propálil krátký dokument, jež vznikl v režii Jakuba Votýpky. A i když má jen dvanáct minut, rozhodně se nejedná o tuctovou podívanou.

Co vlastně vedlo tomu, že se ve druhé polovině devadesátých let objevil Chaozz na poli tehdejší podoby mainstreamu? A jaký je Katův vztah ke zbylým členům uskupení? Nejen tyto otázky zodpovídá Kato ve snímku "Rány slovem", přičemž se mimo jiné dozvíme, jak se jeden z nejoriginálnějších poetů českého hip hopu dostal ke svému řemeslu nebo jaká byla cesta k projektu Prago Union.
 
"Prago bylo od začátku o tom, že jsem se snažil najít jinou cestu, jak psát, protože ten popisnej způsob, jakym to dělal Chaozz, je rychle vyčerpanej," říká o přechodu mezi jednotlivými tvůrčími érami sám autor. Kato také neváhal fanoušky pozvat do svého studia Strojovna nebo na vystoupení kapely v rámci festivalu Colours of Ostrava. Celý dokument je též protkán záběry z populárních videoklipů a soukromí autora. 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná