Co mají společného 9th Wonder a Harvardská univerzita?

Co dělá 9th Wonder na Harvardské univerzitě? To, co mu jde v hudbě už několik let nejlépe - vyučuje. Ovšem Wonderova učitelská anabáze po studentských posluchárnách je jen pomyslná špička ledovce. Vítěz hudební ceny Grammy totiž v současné době brázdí cesty významných zahraničních kulturních akcí, kde promítá dokument "The Hip-hop fellow".

 
Celé 78 minutové dílo se zaměřuje hlavně na výše zmíněné přednášky jednoho z nejznámějších hip hopových producentů na Harvardké univerzitě, kde hovoří nejen o vlastní tvorbě, ale i o historii a možné budoucí perspektivě svého žánru. V dokumentárním snímku "The Hip-hop fellow" se však objevují také Kendrick Lamar, Young Guru, Phonte, Ab-Soul, Rapper Big Pooh, DJ Premier a mnoho dalších hostů z řad raperů, producentů a titulovaných odborníků v oblasti hudby.
 
Natáčení se ujal držitel neméně prestižního ocenění Emmy jménem Kenneth Price, jehož osobu pravděpodobně neznáte, věřte ale, že s jeho prací jste se díky videoklipům pro interprety jako Mac Miller, Big K.R.I.T., Rapsody, Buckshot, The Foreign Exchange již určitě setkali.
 
Tato zajímavá konfrontace světů černé hudby a renomované vzdělávací instituce není úplně obvyklá, v Čechách se o ní zatím pokusili v mnohem skromnějším měřítku snad jen autoři filmu Česká rapublika. Dokument bohužel (zatím) není přístupný široké veřejnosti, ale je promítán jen na zahraničních kulturních akcích či festivalech, i tak ale jistě vezmete za vděk slušivým trailerem níže, který už nějakou dobu rotuje sítěmi. 
 
A pokud disponujete dobrou angličtinou a chystáte se ve zbytku léta do zahraničí, můžete se podívat, jestli náhodou dokument věnovaný producentovi s jedním z nejzajímavějších rukopisů nepoběží někde v místě vaší dovolené. Osobně bych si však tipnul, že celé dílo uvidíme za nedlouho všichni.
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná