Čistychov je mrtev, ať žije Čis-T. Slovenský veterán mění pseudonym

Momo se nedá okoňovat a Čistyho jméno můžete odteď i skloňovat. Není úplně zvykem, aby rapper, nesouc si na prsou svojí bohatou, a v Čistyho případě i úspěšnou minulost, měnil po mnoha letech ve hře pseudonym. Ani Sean Combs si už ve svých osmačtyřiceti letech nakonec nezměnil své jméno na Brother Love, jak o tom původně informovaly zámořské rapové magazíny na začátku listopadu. Co vedlo bratislavského rodáka ke změně pseudonymu a jakou budoucnost s ním Čis-T plánuje?

O několik řádků zpět vás Marty informoval, že rapper Čistychov navždy odešel. Ač jsme věděli, že současný jezdec Chop Down Records je živ a zdráv, nebyli jsme si přesně jisti, jak si slova o jeho odchodu vyložit, tak jsme si řekli, že budeme hrát s ním. Konec kariéry? Nový začátek? Vysvětlení přišlo až o několik dní později. 
 
Čistychov vydal na facebooku prohlášení, v němž vysvětlil své rozhodnutí změnit pseudonym: „Stalo sa to preto, lebo som to chcel hlavne urobiť už dávno. Čakal som na moment,kedy bude logicky oddelitelna jedna umelecka etapa od druhej. Chcel som nechať toto meno ako súčasť histórie ktorú tvorilo, ako ikonu pre ludí ktorých chovalo a vychovalo. Ako meno čo ma postavilo na nohy na živote na sídlisku a ukazalo okoliu že som odlišný ako ostatní . Ako spomienku na to, čo som si sám vymyslel, sám vybudoval, sám užil a sám ukončil. Ako pero, ktoré som si navrhol, zložil, naplnil, vypísal a odložil do oltára klenotov mojej histórie. Zobral som si zo starej etapy rozum (aj retardovanosť), techniku a skúsenosti, vďaka ktorým som bol a budem "čisty" a "chov" prenechávam na ludí, ktorí vyrástli na mne..." napsal Čistychov aka Čis-T na svém facebookovém profilu.
 
Usuzuji tedy, že Čis-Tho čeká nová éra, jež by měla být odlišná od té dosavadní. Nebude lehké je od sebe oddělit. Starého Čistychova zdobily lyrické skladby i party tracky. Byl univerzální, takže jsem zvědavý, jakým prvkem chce od sebe Čis-T jednotlivé éry oddělit. Mezi řádky se dá najít několik indicií kolem nového alba. 
 
Když se podívám na nový videoklip Questions, v němž se spojili mimořádné schopnosti produkujících DJs Wiche a Mad Skilla, nenacházím kromě samotného avizování nové éry, nic moc až tak nového. V podobném duchu se nese produkce celé řady současných MCs a Čistyho hlas i flow poznávám bezpečně - všechno je dobré, ale nezavadil jsem o nic, u čeho bych si řekl: „Tak tohle jsem od toho chlapa ještě neslyšel. Bravo." Zasvěcený posluchač pozná Čistyho i pod novým pseudonymem, méně znalé části publika dá ale práci vysvětlit, že Čistychov = Čis-T. Berme to teda zatím jako rozcvičku k nové desce.

Zdroje: tisková zpráva, čis-t facebook fan page

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná