Champion Sound provedou s Bahamadií to samé, co s Black Moon, Smif N Wessun a Diamondem D

Bahamadia, jedna z královen ženského rapu devadesátých let, vystoupí na sedmnáctém Hip Hop Kempu s kapelou Champion Sound a hned na to společně vyrazí na evropskou tour. Jedná se pro nás už o čtvrtou příležitost doprovodit někoho ze zlaté éry amerického rapu po Starém kontinentu.

Po šňůrách s Diamondem D, Black Moon a Smif N Wessun se tentokrát Radimo a spol. zanoří do beatů od DJe Premiera, The Roots, Da Beatminerz nebo právě zmíněného Roniho Size. Malou ochutnávkou této spolupráce může být i naše nové video ze série Champion Sound Session z ruky a oka kameramanky Veroniky Donutkové.
 
Bahamadia si vybudovala svoji pověst v pozdních devadesátkách jako chráněnkyně Gurua, rappera slavných Gang Starr. Má na kontě tři studiová alba. Její debut Kollage (1996) následovalo EP BB Queen (2001) a pak další dlouhohrající deska Good Rap Music (2014). Svojí širokou základnu fanoušků si ale získala především díky svým smooth-flow rapům napříč hudebnímy žánry. 
 
Její hostovačky se objevují na deskách různých elektronických a acid jazzových umělců své doby. Tuhle rodačku z Filadelfie můžete slyšet na nahrávkách The Roots, Sweetback - doprovodné kapely zpěvačky Sade nebo neo-soulového Maxwella. Byla první rapperkou, která naložila do drum’n’bassoveho beatu a to pro nikoho menšího než Roniho Size, má svoje sloky i na deskách kapel Morcheeba, The Herbaliser, The Brand New Heavies nebo rapových Slum Village, Guru’s Jazzmatazz a Taliba Kweliho.
 
Bahamadia - Legacy Tour II:
 
25.8. Hradec Králové (Czech Republic) Hip Hop Kemp festival
31.8. Gent (Belgium) Democrazy
1.9. Magdeburg (Germany) Hallenhausen

2.9. Stockholm (Sweden) Fasching
4.9. Cologne (Germany) CBE
5.9. Linz (Austria) Kapu
6.9. Basel (Switzerland) Parterre
7.9. Biel (Switzerland) La Coupole
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná