Český rap pod taktovkou Boha? Ano, 110% a Sharkass

Rozhodně se nepovažuji za asketu a masochistu, takže skladby mladých talentů, které mi přistanou v mailu, radši hned přecházím a chovám se k většině jako ke spamu. Neříkám, že vše je špatné, ale to málo dobrého se v tom hnusu vždycky tak nějak utápí. Dnes jsem ale narazil na skladbu, která mě něčím překvapila, protože měla něco, co se u nás vůbec nenosí.

Kapela 110%, kterou někdo mohl zahlédnout v show Československo má talent, totiž velmi nezvykle vybočuje z řady (nebo alespoň v novém klipu) a oproti 99% dnešní mladé generace nemluví o tom, jak je to super pocit vypálit se, ožrat si hubu a pak dělat ramena. Místo toho v triku s křížem děkují tomu, kdo stvořil jejich duši, že Bůh je tisíckrát lepší než konopí a že jsou nejšťastnější v neděli v kostele, který jim také dělá v klipu kulisu a nahradil tím tradiční rozpadlou a opuštěnou továrnu, kde se většinou točí tvrdé klipy v kapucích.

Ano, “Jsme Šťastní“ trpí klasickými začátečnickými neduhy, flow není vyzrálá (v tomhle ohledu paradoxně vítězí jediná zastupkyně něžného pohlaví), refrén je přímo otřesný a chce to ještě dostatečně potrénovat, ale přišlo mi docela zajímavý slyšet rap z druhé strany a nabídnout novou a neslyšenou alternativu k zaběhlému standartu a hip hopovému klišé v podání mladé ztracené generace. Ještě existuje šance.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná