Česká televize si posvítila na Smackovo album "P's a Love"

I když Smack neni zrovna anděl, to, že při něm stál letos ten žánrový Anděl v kategorii hip hop, přineslo zajímavé plus. V rámci pořadu "Kombo" z produkce České televize vznikl hodinový dokument, soustředící se na autorův křest oceněné desky "P's a Love" v klubu Roxy. Byť podobné mediální sondy do podhoubí alternativních hudebních žánrů dopadají občas ošemetně, v případě Smackovi epizody si fanoušci přijdou na své.

 
Kromě obligátních prostřihů ze samotného křtu nebo představení Smackovi osobnosti jsou asi nejzajímavější pasáže, ve kterých autor reflektuje grimeovou subkulturu v Čechách. Interpret také představuje prostředí a okolnosti, které vyústily v jeho tvorbu. Štáb ČT zavítal mimo jiné do Smackova soukromí, samozřejmě se podíváme i do Strašnic. „Kralická 13. Třináctka no, nedopadlo to úplně nejlíp," poznamená Smack mezi záběry. 
 
Hlavním předmětem dokumentu však zůstává hudba, potažmo i historie klubu Roxy, o níž v dokumentu pohovořil generální manažer klubů Roxy a NoD Jaroslav Stanko. Smack kromě toho neváhá zasvětit publikum do některých složitostí, které psaní textů v češtině oproti angličtině doprovází a srovnání s Anglií se nevyhne pochopitelně ani při charakterizaci grimeové scény u nás a "doma".
 
„U nás, to neni tak drastický jako u nich v Anglii. Je to i tim, že tam to maj lidi trochu složitější s policií, je tam hodně kamer, všichni jsou tak nějak sledovaný a ty věci, za který tady se tady ty lidi zas až tak neperzekujou, tak se tam třeba chodí sedět," odpovídá Smack na otázku životního stylu, který se k jeho muzice váže.
 
Odkaz na pořad ČT Kombo: Smack v Roxy:
 
 
Zdroj: ceskatelevize.cz; Zdroj obrázku: www.bookinagency.cz

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná