Češi, Slováci! Spojme opět síly! Tedy alespoň hudebně aneb komu by to slušelo pospolu

Pojďme znovu rozvát diskuzní vítr na naší stojaté vodě. Nechme průchod emocím a zamysleme se nad obsahem těchto řádků. Opravdu je autor psal pod vlivem omamných látek, nebo to po opadnutí emocí dává alespoň trochu logiku? Výhodou Čechů a Slováku je především to, že si jazykově a názorově rozumí (když nepočítáme adolescenty), přestože jsou scény lehce odlišné. Podívejme se na několik podobných osobností obou front, které by mohly spojit své zbraně a vyjít s albem do ulic. Některé se možná jeví jako méně pravděpodobné, jiné se zase přímo nabízí. Jaký máte názor vy?

10. Orion & Zverina

Tohle spojení je hned z kraje trochu zarážející, nikoliv však kontraproduktivní. Pokud by jim to nesedělo spolu na jedné stagi, při afterparty by si na baru zcela jistě notovali. Litry chlastu, historky o ženských, které by Orion doplnil fan stories o pražské Bohemce a Zverina by zase vytáhl frky o tom, jak se na Slovensku kandiduje na prezidenta. Společně v jednom tracku si cizí rozhodně nejsou, neboť si ho Zverky pozval v roce 2009 na své album Zvieraci Inštinkt do skladby Slovenská Hádzaná.

9. La4 & Slipo

Překvapivá dvojice, která se možná nikdy v životě na společné stagi ani nestřetla. Láva je však velký patron panoptika města pražského a Slipo zase stará škola drsné školy z Petržalky. Pokud by tihle dva dali hlavy a zkušenosti do kupy, mohlo by z toho vzejít vskutku zajímavé dílo.

8. Paulie Garand & Lyrik

Dva básníci na mikrofonu. Jeden Čech a druhý Slovák. Možná by mi někdo mohl odporovat, že Garand je větší rebel a měl jsem spíše jmenovat Lipa, jenže ten je zase poněkud větší romantik možná pro zcela jinou sortu posluchačů. Lyrik, který z běžna dokáže vykouzlit zajímavou abstrakci by se mi více hodil k Harantovi. Že jim to na společných věcích sluší dokazuje skladba Sme co sme, která se na chází na desce V hlavní roli, jež předcházela letošnímu Molu

7. Kato & Vec

Postavte dva verbální akrobaty se smyslem pro cit a humor vedle sebe a vznikne duo Kato & Vec.  Možná věčná škoda, že tito dva spojili své síly jen na albu IdeaFatte - Dočasně nedostupní ve skladbě Složenky a Machři. Starosta Calex City ukázal svou poslední deskou, že umí být i velice hudebně vnímavý, proto kdyby se do hry zapojil mozek Radimo, vzniklo by nejspíše velmi zajímavé dílo lahodící uchu znalců.

6. Hugo Toxxx & Otecko

Oba často poukazují na svůj swag a sílu na scéně. Spolu už se objevili nejen na svých sólo deskách, ale i na remixu skladby Kariéra 16, kde si SuperCrooo pozvali v roce 2007 celou H16. Otecko však pracuje na své nové desce a Hugo zase plánuje album s Vladimirem 518, tudíž v brzké době se to asi hrotit nebude.

5. Momo & Sergei Barracuda

Kruťte hlavou, prskejte více než kojenec při konzumaci krupicové kaše. Co to je za blábol? Ano, tohle spojení je zřejmě nereálné, ale oba tyto interprety spojuje tvrdost a údernost, která vypadá velmi přirozeně a věrohodně. AK si pomalu buduje majoritu na severu Moravy, Momo zase patří mezi nejzásadnější jména aktuální slovenské scény. Pustit tyhle dva za jeden mikrofon by řezalo diamanty jen počáteční hajtkou. 

4. Fosco Alma & Radikal

Zatímco některá spojení se zdají být lehce utopická, tahle dvojka má k tomu více méně nakročeno. Oba flowrideři mají stejných technický základ a názorově se jistě shodují, což dokazuje přesedlání Radikala do stáje Blakkwood. Za mikrofonem již spolu stáli, nevidím důvod, proč by časem nemohla vzniknout nějaká dlouhohrajka.

3. MC Gey & Tono S.

Dávejte specificky a vtipně, ale zároveň mi v textu něco řekněte. Buďte opičí král vřískající smysl svého bytí, umějte vypustit pana Člajna a přesto stíhejte ten vlak, který nejednomu prvoligovému hráči tady ujíždí. GR Team si členy Ty Nikdy pozval na své poslední album a Gey si Homo Teplotu vyžádal na své desce Opičí král vrací úder. Tono Suchota disponuje zajímavou a údernou flow, jeví se jako velmi inteligentní interpret a má i smysl pro vtip, což dokládá jeho bokový projekt Návraty. Postavte tyhle dva vedle sebe a bude vážně prdel.

2. Separ & Ektor

Jestli tihle dva někdy nenahrají společné album, tak asi země přestane rotovat kolem své osy a v hlavách intelektuálů asi začne šrotovat, že něco není v pořádku. Obdobné postavení na scéně, silná a úderná flow a společné názory a zřejmě i přátelský vztah. Pokud mi někdo nehodil něco do pití, co zkresluje mé vnímání a vidím pouze na jedno oko jako pirát, tak tihle dva to musí tlačit ven. 

1. Rest & Strapo

Když jsem loňského roku dělal s Restem rozhovor o jeho nové desce Střepy, tvářil se na tuto otázku společné desky se Strapem jako velmi udivený až zaskočený a odvětil se slovy, že pokud něco takového někdy vznikne, uvede mě v bookletu. Nevím, zda při hojné konzumaci zeleného produktu na tuto pasáž již zapomněl, nicméně nejsem zcela jistě jediný, komu toto spojení nedá spát. Oba se znají z freestyle battlů, ve společných tracích už taky jsou jako doma, jen ta placka chybí.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná