Cenu singl měsíce si v předstihu zajistili IF. Vrací se silnější než kdykoliv předtím

Ani nepamatujeme, kdy naposledy obdržela tuzemská scéna tak silný a osobitý singl, jemuž nechybí styl, atmosféra ani emoce, a který se i přes bruslení na melancholickém a nostalgickém ledu s kapkou reprezentu obloukem vyhýbá klišé. Jeho název je "Díky nám" a jeho autory jsou IF, jimž se do jejich rodné Boty vydal natočit video Paulie Garand.

K nějdejšímu pisálkovi THK Crew, pro nějž byly svého času beaty jeho nynějšího kolegy "snem jako š*kat Pamelu", jsem hledali cestu docela dlouho, od sólovky "Daleko blíž" ale o něm definitivně nepochybujeme a potvrzuje to také tento 251 vteřin trvající návrat IF, který po čtyřech předešlých nosičích "365", "Mezitím", "Doma" a "Dočasně nedostupní" rozjíždí očekávání na pátou dlouhohrajku, což je počet, na který mnoho zdejších hiphopových kapel nedosáhlo.
 
David a Ideáš, jehož bychom se rádi zeptali, jestli považuje Taj Mahal za ještě víc obří než Pink Floyd, navíc prostřednictvím ní oslaví v roce 2015 deset let společné existence: "Pro mě je to extrémně silná a emotivní věc. Realná a při zemi. Tímhle klipem začíná oficiální pohyb IF desky," vzkázal člen BoyBandu, jenž svá slova potvrdil i obsazením mámy, bráchy nebo sourozence Dje Fattea, jehož instrumentální výplod je krásný jako Ciara Cassie Christina Milian. 
 
A když už jsme u "cameos", zmínit musíme také Dje Aku, Supu, Jozefa Engerera, Resta, Mc Geye nebo již zmíněného Paulieho...

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná