Viktor Sheen & Renne Dang - Dítě ft. Amco, Leryk, Myles Weaver

Nejnovější kůň ze stáje Blakkwood Records, track nesoucí název "Dítě" je na lokální poměry překvapivě dobře zvládnutým kouskem, za který by se nemusela stydět ani leckterá zahraniční veličina. Důvodů k tomuto výroku by se našlo hned několik.

V první řadě nezbývá než dát palec nahoru za skutečně pěkně a decentně propracovaný video-vizuál o který se zasloužil skladatel a producent Jiří ”Ceha” Koch, člen dnes již zaniklé formace “Da Staffers”, povětšinou se věnující především hudební produkci. Z klipu je znát poctivě odvedená práce neboli, že to muselo stát hodně úsilí, dřiny a nekonečných hodin ve střižně, aby se to zdárně dovedlo do této finální podoby a nutno poznamenat, že se to více než vyplatilo. Autorem instrumentálního podkladu pak není nikdo jiný než postupně na nebe stoupající Vyškovský beatmaker Myles Weaver, který se poslední dobou čím dál tím častěji projevuje ve svých vlastních podmazech i jakožto producent na micu a kterého, pakliže spadáte do skupiny nadšenců podobně melancholických ”chill" podkladů, touto dobou jistě již dobře znáte. Ať už ano či ne, doporučuji jej bedlivě sledovat. V tomto konkrétním případě se zde objevuje v refrénu, který mocně rezonuje v uších i po doznění posledních tónů skladby. Hudba za tohoto pána skutečně promlouvá a dokáže vám to i na jeho dřívějších projektech. Nyní si však pojďme rozebrat jednotlivé mistry ceremonie, hlavní aktéry pana Viktora Sheena a Renneho Danga s jejich dalšími dvěmi hostujícími posilami, Amcem a Lerykem.

Za poslední zhruba 2 měsíce se jedná o v pořadí již třetí vydanou spolupráci těchto dvou jmen, přičemž první počin byl dnes již téměř notoricky známý song "Mladí a Opilí", jemuž na zátylek dýchal "Stereotyp" a nyní do třetice právě skladba "Dítě". Viktor Sheen, dříve známý pod aliasem Charles Sheen je pro mě osobně jméno, kterému věštím zářnou budoucnost už nějaký ten pátek a mám pocit, což se také pomalu stává pravidlem, že na čem tento nadějný mládenec zanechá svůj dotek, to se automaticky promění ve zlato, jakoby snad byl samotným králem Midasem. Alespoň tedy bavíme-li se o hudební stránce. V případě tohoto songu nasadil pomyslnou laťku opět hodně vysoko, nicméně paradoxně tentokrát není tou osobou, která ve mě po poslechu zanechává ten nejsilnější dojem. Naproti tomu Renne Dang, jméno u kterého se mi nedaří už delší dobu přijít mu na “chuť”, zejména co se jeho občas zvláštně stavěných slok a způsobu přednesu týče, mě však právě zde poprvé silněji zaujal, ba dokázal přesvědčit a onu mozaiku, jakožto MC ujímající se závěrečné sloky v tracku, dovyskládal neobvykle precizně. Amcův projev je kapitola sama pro sebe, dodejme tedy pouze, že právě on se svým, v tomto případě krátkým příspěvkem tu dokresluje atmosféru písňe tak, jak by od něj člověk očekával. Leryka můžeme znát již z předchozích spoluprací s Sheenem, např. ze skladby "Peklo" z Sheenova "Winning Prelude" mixtapu. I on vnáší svěží vítr do této spolupráce a neméně výrazným dílem se tak přičinil o celkovou celistvost. Všichni interpreti se svých partů zhostili s vervou sobě vlastní, s osobitým projevem a já jsem zvědavý na další záležitosti pod záštitou Blakkwood Records. Proslýchá se brzký release celého "Projektu Asia", odkud pochází právě i tato kombinace a jsem si jist, že ani ostatní členové této crew, jako jsou např. Fosco Alma, LD či hojně diskutovaná a probíraná female MC Sharlota dlouho nezůstanou pozadu. Nechme se tedy překvapit co nám Blakkwood team naservíruje jako příští chod, proteď nemám jinou možnost než popřát dobrou chuť.

Natty Ryal

Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná