Věc Makropulos - 2020

 
Je příjemné sledovat kapelu, která se s každým novým kouskem posouvá pomalu vpřed. První videoklipy "kytarových MCs" Věc Makropulos byly ještě sotva držící směsicí zvuku, slova a obrazu. Ta postupně zaostřovala, až do letošního piecu "Každej to zná", kde již obraz pochystalo schopné oko Rashida Fidratoviche Garipova. Kapela se kromě toho zlepšila od loňského LP "Hudba je krádež" v práci s hlasem a melodie začaly více koketovat s prvkem chytlavosti.
 
Pořekadlo, že se v Česku daří lépe elektrické kytaře než gramofonu se zpětným chodem, potvrzují Věc Makropulos i v novém videoklipu "2020". Sloky jsou přesnější (a kytarový riff zase o něco líbivější), přičemž samotný vizuál sice postrádá nosnější scénář jako ve výše zmíněném tracku "Každej to zná", zde se však jednalo o záměr. Autoři totiž chtěli opakováním tuzemských stereotypů v rapových klipech vysvětlit, že sebestředné nakrucování se před záběrem kamery na tisíc a jeden způsob je už nuda. 
 
Souhlasím. Nabízí se ale otázka - kdo tuhle nadsázku pochopí? Rapoví fans, kteří v tomhle "stereotypu" žijí a nebo posluchači, kteří v něm nežijí? Pokud nikdo z nich, dovedu si představit, že tento typ nadsázky může fungovat opět jen mezi kytarově laděnými posluchači, jímž je stejně tento kumšt určen především. Těm rapovým radím sílu slova autorů příliš nepodceňovat.
 
 
Zdroje: youtube.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná