TAO Q & GNRL APE1 - A N I O M Y L E M (prod. DICK)

Na Olomouci nejsou zajímavé jen krásné studentky, historické centrum a tvarůžky, které nejsou z Olomouce. V ústraní a přítmí hudebního ateliéru Ape Riot nedávno vznikla docela netradiční rapová deska a klip s názvem Ani Omylem. Na ten vám poukážeme hlavně kvůli jednomu z hlavních protagonistů, který je generálem zmiňovaného ateliéru, v němž se mihl například i James Cole, než se z něj stal Kuffie a začal bohatnout na videohrách.

Na scénu sídla moravské arcidiecéze poukazoval ještě tištěný BBaRáK již v roce 2003. Jedním z vyzdvižených uskupení tehdejší doby byla Jedna Síla. Právě v té působil rapper a writer Miky, dnes vystupující pod označením GNRL APE1. Nutno dodat, že jeho další hudební cesta na přelomu dekády byla skomíravá a ne vždy dobře volená. V současnosti je ideovým tvůrcem hnutí APE RIOT, které se vyhraňuje vůči lidské povrchnosti, chamtivosti a lžím (více o hnutí najdete na fb page).

Právě do ateliéru Opice no. 1 zavítala hiphopová anomálie Tao Quit a vznikla alternativní collabo deska Virtuální realita. Tematika se odráží od myšlenek filozoficko-realisticky zaměřeného GNRLa, nabízí (alespoň v jeho podání) reflexi a analýzu dnešní společnosti a to vše v docela experimentální formě, která si cíleně nehledá posluchače. Část vznikla i formou tzv. WANTAKE, kde se klade důraz na volně plynoucí automatické myšlenkové asociace.

Zajímavostí je, že u Tao Quita se jedná celkem o 197. desku v pořadí, svou kariéru chce letos ukončit na čísle 200. Je docela přirozené očekávat, že při tak kvantitativní diskografii se bude alespoň přednes pohybovat v jiných kvalitativních galaxích. Flow ani obsah však docela nepochopitelně mluví spíše proti. Vysvětlení možná najdete na stránce Bizarní hiphopeři. Udělejte si názor sami po zhlédnutí přiloženého klipu.

AG - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná