RUKAHORE_SHOP_BANNER

Riko - Bez hranic (prod. Statix)

Od freestylu lze lehce proklouznout do sféry produkce svých plnohodnotných skladeb. V naši historí tak udělal nejeden emcee, který vyšlápnul do pomyslného rybníku showbiznisu obrňen hroší kůži z nezpočetných battlů. O podobný přerod se pokouší i pražský mlaďas Riko, který se cítí být bez hranic a svým stejnojmenným singlem poutá pozornost na své nadcházející EP.

Ve freestylu hodně emcees klade víc důrazu na flow a projev, než obsah a jen málo komu se povede obojí spojit v celek. S podobným problémem se technicky nadaný Riko potýká i u své tvorby, kde ve skladbě sice odznívají verše, avšak jejich výpovědní hodnota se ztrácí v hromadě nevysvětlených metafor a nečekaných skoků mezi tématy. Příjemné, fresh formou servírované prázdno rozhodně zaujme na první poslech, po více rotacích však přichází pocit prázdnoty a prvotní kouzlo se vytrácí rychlostí tvých úspor při návštěvě oblíbeného lokálu. Riko má před sebou ještě dlouhou cestu a možnost se vyprofilovat, avšak možná pokus o splynutí s trendem není nejlepším směrem pokud chcete zaujat.

Nízkonákladový vizuál nejvíce trpí opakovanými záběry, které mají s textem nebo téma skladby minimum společného. Koho tento počin nechává na vážkách stejně jako autora tohoto článku, může očekávat v brzké době EP 2015 Loading, ve kterém snad mladý Riko smete všechny pochyby a ukáže, že může být novým hráčem nastupující generace českého rapu.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná