RUKAHORE_SHOP_BANNER

Prezident Lourajder feat. Eremen & MC Gey - Lord

I když se Slovensko (se zdravou mírou rivality) rádo vychloubá kvalitou tamních poměrů rappové scény ve srovnání s tou českou, osobně považuji za poslední album se skutečně slovenskou duší dnes již archeologickou památku "Reč naša" z rukou Názov stavby. Samply použité ve skladbách jako "Pozri sa jak ten čas letí" nebo "Štaťanutí" ve mne dodnes evokují rozčarování slovenského národa ze změn po rozdělení Československa a nebály se tehdy čerpat z bohatého fondu slovenské hudby.

Když v mé schránce přistála skladba "Lord", jíž má na svědomí Prezident Lourajder, zacítil jsem šanci, že se snad podobného pojetí jednou opět dočkám. Singl z připravovaného alba "Úrad" sice nehraje na vážnou notu jako tehdejší spojení kapel L.U.Z.A a Drvivá menšina, ale nevšední lyrika autora, téměř "katovský" beat a netradiční vizuální doprovod dávají posluchači možnost se zakousnout do chutného koláče, který si nepotřebuje hrát na přeplácaný narozeninový dort.

Zajímavá je též účast MC Geye, který nijak nezaostává za slokami jak Prezidenta Lourajdera tak dalšího přizváného kumpána jménem Eremen, kteří na skills v podobě přesnější artikulace teprve čekají. Vybroušené jsou však scratche, o které se postaral 3CK a za zmínku stojí také samplovaný beat, který připravil beatmaker skrývající se pod tajuplným až mysteriózním jménem Emil. Níže si můžete také poslechnout předchozí singl "Prežil som" ze stejnojmenné desky a připravit se prý máte na videoklip ve spolupráci s IdeaFatte.

Prezident Lourajder hodlá vydat nahrávku "Úrad" ještě do konce tohoto roku.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná