Jimmy Dickson - Nad Afghánistánem (prod. Casius Cake)

Rap je všudypřítomný, rap je duchapřítomný. Texty, které nejsou zaměřené na blahořečení své osobnosti, umí reagovat na aktuální problémy a dění ve světě. Aktuální zpráva, která zasáhla celou naši zem a jistě nejen ji, je tragické úmrtí našich vojáků, kteří padli v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka.

Nikdy nevíš, co se stane, ale pokud jdeš do těkavé krajiny, jdeš tomu vstříc. Pro naši armádu se jedná o vůbec největší jednorázovou ztrátu v mírových misích. Rodina padlých se bude ptát, zda to za to stálo, řečníci uvidí mladé padlé, kteří mohli zůstat doma. Bude jejich památka uctěna a bude se na ně vzpomínat, nebo vše za několik týdnů vše vyšumí jako vše ostatní?

Jimmy Dickson připravuje své nové album Konzillier, jehož součásti je i skladba Nad Afghánistánem, která se zabírá právě těmito válečnými konflikty. Shodou okolností se toto téma stalo ještě aktuálnější, než se zdálo, a tak svůj původní záměr přehodnotil a track vydal dříve. Železo je třeba kout, dokud je žhavé. Zajímavé myšlenky a všeobecná znalost je autorovým plusem, proto bych se možná zaměřil na projev, který mě lehce tahá za uši. Místy taktéž cítím problémy s rytmikou. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná