Fosco Alma - Glockrap 4

 
Kdo má prolezlou sólovou jeho diskografii, nebude mu jistě cizí série "Glockrap", se kterou započal Fosco Alma ještě ve svých undergroundovějších letech. Měsíc před vydáním své sólovky "Foscoismus 2" posílá jedna z hlavních tváří labelu Blakkwood videoklip ke čtvrtému pokračování punchlinového "seriálu". 
 
V kytarově laděné skladbě si vzal autor do hledáčku zejména rádiové interprety: "V rádiích nás reprezentujou někdy takový šašci, že je to k pláči a mě to neuvěřitelně sere," stojí ve výňatku z tiskové zprávy. "Chtěl bych, aby ty zkurvený český rádia začli hrát převážně kvalitní rap a vynechali ty mrdky co tam někdo protekčně dostane. A přesně o těhle wack emsís v rádiích je Glockrap 4. Rád bych ty lidi vyjmenoval, ale já ty jména prostě ani neznám," vysvětluje background celé skladby Fosco.
 
Interpret také věnoval mimořádnou pozornost obrazové složce. Jasně, věčné srovnávání Fosca s Eminemem už nemá šťávu, ale díky unikátnímu přístupu Jakuba Stelzera jsem si vzpomněl na Mathersovu starší skladbu "White America". Mezi všemi těmi animovanými videoklipy, které občas vzniknou v našem rapovém brlohu, je vizuál i přes menší nesoudržnost při nejmenším zajímavý. Kytarové sólo na střeše vozu je stylovka, přičemž fans mohou zkusit vypátrat šestici easter eggů, které autoři na scéně různě poschovali.
 
Album "Fosco Alma - Foscoismus 2" vychází 26. září pod Blakkwood Records.
 
 
 
Zdroje: tisková zpráva

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná