Dryman feat. James Cole & Martin Svátek - Photoman

Když pomineme pokračování úspěšné publikace "Kmeny", kterou lze pro její edukativní rozměr považovat za jeden z nejzásadnějších "dokumentů" mapujících stav subkultur v české společnosti, můžeme říct, že zástupci české streetartové kultury jen málokdy promluví do zajímavých projektů, které se rodí zvenčí. O to zajímavější je pak účast Jamese Colea a Martina Svátka v písni "Photoman", která vznikla v rámci stejnojmenného audiovizuálního komiksu, jež připravil street artový fotograf Dereck Hard.

A protože samotné zvukově obrazové dílo "Photoman" s účastí známých tváří jako Tomáš Hanák nebo Agáta Prachařová,  se tento měsíc dostává v limitované edici 888 kusů do prodeje, je na čase titulní skladbu představit veřejnosti. Produkci komiksového beatu si vzal na starost Dryman. Sloky a refrén pro změnu připravila výše zmíněná dvojka James Cole a Martin Svátek, kteří se ve společné věci objevují vůbec poprvé.

Zhodnocení, nakolik si všichni tři aktéři rozumí, necháme na vás. Za zmínku též stojí doprovodný fotoklip, který samozřejmě pochází z rukou samotného Derecka Harda a díky němuž můžete sami zvážit, jestli by "Photoman" nestál za to se objevit pod vaším vánočním stromečkem. Žádné Sin City nečekejte - toto je historicky první komiksový zážitek, který nemusíte jen číst, ale můžete se do něj třeba jen tak zaposlouchat.

Ještě připomínáme, že release party audiovizuálního komiksu "Photoman" proběhne již 6. prosince v klubu Zephyr.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná