Co spolu v lese napáchali Mc Gey, Dj Fatte & Radimo?

Poslední album Ty Nikdy v roce 2011 "Imaginarium naprosto běžných podivností" porodilo své první a pravděpodobně ne závěrečné video. Volbu skladby lze považovat za docela specifickou - padla totiž na poslední položku tracklistu "Imaginarium", ve které se Gey odmlčí ještě předtím, než se původní verze songu překlene do druhé poloviny.

Zfilmoval ho Šmejdy, jenž přiznal improvizaci: "Gey koketoval s myšlenkou zasněžených hor a stavění sněhuláků, s tím, že Fatte má přidělávat mrkev místo penisu. Sněhu moc nebylo, proto se uvažovalo nad mlžným lesním oparem, který v daných dnech byl, ale v den natáčení zmizel. Nakonec ale zvítězilo pohádkové protislunce, které pomohlo k oživení barev lesa," uvedl autor děl "Bylo nás čtyři", "Vítr v zádech", "Časovaná Pt. 2" nebo "Nášlap".

 
Klip tedy není klasickým rapovým videem, ale snaží se korespondovat s atmosférou písně. To by ostatně ani nebyl Gey, aby před potagovanou zdí v tom nejtrendovějším oblečení předváděl tělocvik s důrazem na ruční svalstvo. Jen by mě zajímalo, kolik autor "Trika vod hoven" zinkasoval od firmy vyrábějící pomázanky Rama...
 
"Imaginarium" je píseň snivá a zároveň syrově reálná. Jde o sled pěkných pocitových záběrů z lesa, žádná velká filozofie. Les symbolicky vyjadřuje klid, duši a prostor kde čas plyne pomaleji, což krásně sedí k textu, který v podstatě popisuje rychlost a prchavost žití," představil vizuál Gey, vedle něhož se ukázali i Fatte a Radimo z Prago Union Livě Bandu, v souvislosti s nímž jsem donedávna nevěděl, že za zlidovělou záležitost "Modřany" stojí právě on.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná