Marpo a Wohnout: Děláme prostě to svoje, naše produkce zní světově

Marpo a Wohnout spolu nahrávají odjakživa, společnou desku 352 ale udělali až teď. Odjeli kvůli ní na Floridu, což se neprojevilo pouze na názvu, ale i na celkovém zvuku. No a na to, jestli nemají strach, že to bude pro českého posluchače nesrozumitelné a jestli třeba chystají ještě něco dalšího i třeba v rámci Troublegang crew, jsem se ptal v rámci lehce dřímající rubriky Track po tracku. Takže stylově – Let´s go.

Zvedám

Na začátek solíte ulítlou taneční pecku, ve který si děláte srandu sami sebe a ze cvičení v posilovně. Wohnouta bych tipoval, že vypije víc piv než proteinu, Marpo ale tráví v posilovně hodně času, ne? Kolik dáš třeba na bench? Byl to způsob je vyventilovat tu leckdy nabušenou atmosféru, která se line z každého fitka?  Byl to záměr dát na úplný začátek desky srandu pecku? Ptám se proto, že kolikrát první track nastolí směr a atmosféru jakým se celé dílo poté ubírá a tady to jde někam jinam…

Woh: Zas tak pivně na tom nejsem, nicméně právě protože nejsem uplnej "fit" maniak,  napadlo mě tohle téma. Pak sme to dali dohromady, mam rád odlehčený věci.

Marpo: Dal sem nejvíc asi 105 na bench. To je muj rekord, ale já moc na tyhle rekordy nejsem. Jedu spíš mma kruháče na výbušnost a dynamiku. Jinak tenhle track jsem dal první, protože už ho všichni znaj. Takže spíš proto. Zbytek lidi neznaj a sou to bomby, tak jsme chtěli překvapit!

To Se Nedělá

Co se dělá a co naopak ne je někomu úplně jasné, na druhou stranu někdo v tom nemá úplně jasno. Narážíte taky mimo jiné na to, jak si MC´s ve skladbách vymýšlí, pasujou se do imaginárních rolí, žijou ve snech a přitom o tom rapujou jako o realitě. Určitě vám posílají začínající MC´s  svoje skladby, abyste je poslechli. Jaká hláška anebo téma vás nejvíc rozsekalo? Nebo to nemusí být jen MC´s 101, klidně i zaběhlé jméno, u které jste si říkali „ty, vole, to snad nemyslí vážně, tohle se fakt nedělá“…

Woh: Mě obecně rozsekává emo rap. Všim co se tam děje, myslim že stárnu.

Marpo: Tak já to mam rozdělený do několika kategorií. Za 1) 16ti letý MCs který polemizujou o životě jak strašně hard to je a co všechno už zažili. Potom za 2) jak řikal Who ty emo rapy. Prostě ty kecy o tom jak rostou kytky a jak je to na světě všechno skvělý a krásný. No a do třetice ty tvrdý kecy o tom, jak někoho sejmou, sundaj, rozsekaj protože sou real Gs, ale ke světu opravdovejch Gs si ani nepřičuchli. A kdyby jo, poserou se z toho, protože to neni prdel.

Make It Rain

Nemůžu se pořád zbavit pocitu, že když slyším hlášku „Make it rain“, tak se mi vybaví americké klipy, auta, děvky, Fat Joe, Puffy, Weezy vyhazující do vzduchu bankovky a celkově pěkný obrázky z jiného světa. Vaše deska vznikala na Floridě, odtud i ten název, takže nemáte problém, naopak to byl asi i záměr, že zní víc jako z amerického světa než z toho českého, soudě i dle coveru, inster, rýmování atd. Už jsem se na to kdysi ptal, ale musím znovu. Nemáte strach, že můžete zůstat trčet někde uprostřed mezi dvěma světy? Ameriku nezajímá nic, co není zabalený ve vlajce s pruhama a s hvězdama a pro čecháčka to nezní dost česky…

Woh: Myslim, že mezi 2 židle jsme si dávno sedli. Tady vidíš, jak lidi s mcs melou jak si jedou svý a přitom se lísaj k hudebním stylům podle trendů.

Marpo: Vůbec, právě naopak jsem rád, že si to zmínil. Protože naše produkce prostě světově zní. Už x let lítam 2x ročně na Floridu, je to druhej domov. A prostě tim načuchneš, naučíš se jiný postupy a tak jak to dělaj tam. To Tě prostě ovlivní. My prostě děláme to svoje.

F.A. M. E.

Úspěch je mrcha zrádná, obzvlášť v Čechách se úspěch nepromíjí. V čem vidíte podle vás největší výhodu, když je člověk trochu známější než ostatní? Policajti prominou pokutu? Balení holek? Extra porce zmrzliny? A naopak co je největší průser, když je jeho ksicht provařenej?

Woh: Sláva je v ČR extra porcí úpadku předevšim)) Alespoň co se showbizu týče. Je to tu příliš malý a těch pár holek tě omrzí rychlejc než letní hit rádia Fajn.

Marpo: Tak mě přimo evokuje a sere takovej ten falešnej svět těch pseudocelebrit. Ale sláva, teda jestli se tomu dá vůbec řikat sláva je na jednu stranu příjemná, ale zároveň i pomíjivá. A výhody? Tak jasně nějaký výhody to má, když Tě někde poznaj chovaj se k tobě slušně))...

 

Troublegang feat. Ironkap

Tohle je čistá demonstrace síly, pospolitosti crew, energie, co se dá fyzicky nahmatat. Podle mě asi největší hymna z desky, která musí určitě výborně fungovat na koncertech. Kam vůbec řadíte tohle E.P. a nebo jak ho vlastně berete? Je to mezi štace mezi sólo deskami, předkrm, který by měla následovat komplet deska? Nahráváte spolu dlouho, ale do regulérní desky jste spolu ještě nešli, proč teď?

Woh: Bylo na čase, řeknu klišé: Baví nás jak děláme hudbu. Plyne to samo a utváří se bez plánování. Chcem teď každej vydat svoje sólo a pak se uvidí. 352EP beru jako reakci na naše společný cesty do US. Myslim, že můžu za oba říct, že nám změnily život.

Marpo: Já si myslim, že přišel čas ukázat, co vlastně děláme. Myslim tim po těch 10ti letech dohromady. Kdykoliv jsem ve státech sršej ze mě nápady. Jsem s HTym ve studiu a vysypu ze sebe třeba 30 refrénů. Myslim, že co se týče Čech, tak na refrény prostě nemam konkurenci. TroubleGang, novej movement. A tenhle track prostě ukazuje náš směr.

Až na vrchol

Druhá nejtvrdší pecka. Haters plivou jed a nejradši by vás stáhli sebou do pekel, ale nemůžou, protože jste na vrcholu a nemají tím pádem šanci na vás dosáhnout. Když se člověk podívá na diskuze, tak je hned vidět co lidem leží v žaludku. Co vám momentálně vyčítají nejvíc? Takovou tu klasiku, že dřív jste byli underground a teď už to děláte pro prachy a nebo už mají v zásobě něco rafinovanějšího a neohraného?

Woh: Mě jdou po jménu. MC Wohnout. Přikládám to z 90% neznalosti. Jan Vohnout. Graffiti. Ale poďte do mě, řeknu to 500x klidně eště.

Marpo: Já se to snažim moc nečíst. Ale klasika, lidi Ti většinou nemaj co vyčíst, tak si najdou tu největší píčovinu. Jako třeba Honzovo jméno. Třeba ty napíšeš díky všem za 800 000 views. A oni Ti řeknou, že to děláš pro peníze. Jako the fuck? Co z toho asi mam? Milión euro? Nebo proč chceš za CD peníze? Proč chceš aby pro tebe lidi někde hlasovali? Dělej to z lááásky. Ty vole, tohle mě vytočí, mrdat. Člověk rapem ztráví ranc času a spoustu peněz, tak to kurva jako real fanoušek oceň.....Lidi v Čechách sou tim komančem zdegenerovaný.

Yeah Yeah feat. Hard Target

Rap je můj život, který mi hodně dává, ale i bere, a kdyby mu člověk neobětoval spoustu času, což si leckdy lidi ani neuvědomujou, tak by nebyl tam, kde je teď. Text není nic neslyšeného, ale přijde mi, že jste se tentokrát na desce hodně soustředili, aby skladba fungovala jako celek. Myslím to tak, že ne že byste teď prděli na to, o čem rapujete, ale musí to fungovat všechno dohromady. Výrazný refrén, co se ti vryje do paměti, mocný zvuk, atmosféra, jako kdybyste chtěli, aby každý track mohl stát jako samostatný singl….

Woh: Myslim, že tak to má vypadat, jak jsem řek, to EP je odrazem států a ty se nám zapsaly do paměti.

Marpo: Já si myslim, že to přesně odráží v jaký formě jsme. Na vrcholu. Každej track může bejt singl. Musim říct, že mě těší, že si jeden z mála, kterej si všímá takovejch věcí. Každopádně nás změnila Amerika. Lidi ze států se kterejma děláme, producers a tak. Jsme jedna rodina. I když 6000 mil vzdálený od sebe. Ale fungujem jako celek. Každopádně díky !

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná