RUKAHORE_SHOP_BANNER

Z deníčku všudybyla aneb jak dopadl středeční Warm Up?

Je pár dní potom, na co se mnozí těšili celý rok. Patnáctka je za námi a festival s atmosférou má již svůj občanský průkaz. Byly to čtyři dny plné hudby, přátel a zajímavých zážitků, které v některých případech není možná ani slušné publikovat, ale spokojenost je. Zapomeňme na počty přenosných hajzlů nebo fronty na pivo. Pořadatelé pro nás připravili něco, o čem si zase dvanáct měsíců budeme povídat, než nás strhne lavina natěšení z dalšího ročníku.

Je středa, lehce pozdní odpoledne, ale zatím ještě světlo. Fronta na akreditacích není, což je milým překvapením, o to více, když již z dálky vidím, že už ve středu je areál slušně zaplněn. Ano, hned v předvečírku velkého mejdanu, kterým někteří návštěvníci opovrhují a volí přicestovat až na čtvrteční line up. Warm Up ale i letos nabízí zajímavý program, který by neměl uniknout především tuzemskému publiku. Neunikl ale i dalším, neboť v hloučkách lidí poznávám první polskou, ale i německou řeč.

Těší mě, že nedošlo k velkým organizačním změnám oproti předešlému roku, a tak nějak vím, kde mám co čekat. C Monts a DJ Tuco mi sice unikli, ale v Backspin Hangáru si užívám atmosféru dovezenou z brněnského Šalingradu. Tafrob baví publikum, Opia a DJ Chocolatic si to užívají za gramci a hodinkovou show zpestří i hosté jako Somar, Morelo či Jay Diesel.

Po poslední skladbě jejich koncertního tracklistu zvedám kotvy a mířím do vzdáleného Sunpark hangáru, ve kterém již tou dobou řádí GR Team. Je jasné, že nejen hlouček slovenských fans jim podporu vyjádří. I pro tuzemské návštěvníky je tento pokrm chutný. Hangár je plný k prasknutí, když se na stagi objeví Rest. Není se čemu divit, že v ovzduší cítím vonnou bylinu a hlavy mocně kývají. Přestávka? Nikoliv. Na jeho rozhýbání publika navazuje MC Gey, který nám představuje naživo i pár skladeb z jeho nové desky „Rap-Life“.

Hangár zůstává plný i potom, i když se to pod stagí i na ní komplet vystřídalo. Důvod je jasný. Polští návštěvníci si chtějí užít showcase Asfalt Records a spokojenost je znát v jejich tvářích. Já ale opět měním lokalitu, neboť jsem zvědavý, jak se s publikem poperou The Underachivers. To jejich repertoár zná. Po pár skladbách wo tom prostě žádná. Středa je za mnou a já opouštím areál spokojen, neboť vím, že je třeba nabrat nové síly. Čekají nás další kapely, několik rozhovorů a další info přímo z kotle. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná