Velká ztráta pro polskou scénu. Výrazná tvář zemřela v nemocnici po pádu z okna

Se smutnou zprávou přišly v pondělí polské weby, které oznámily smrt devětatřicetiletého Tomasze Chady. Výrazná tvář stáje Step Records trpěla celý svý život depresemi a vše vyústilo až ve smrt, která zasáhla širokou posluchačskou základnu. Známá jména tamní scény na sociálních sítích vyjadřovala upřímnou soustrast. Co se vlastně stalo?

První o jeho smrti informoval deník Gazeta Wyborcza, které následovalo i vydavatelství Step Records. To potvrdilo, že v neděli zemřel dlouholetý člen z jejich řad. Bylo požádáno o vyjádření soustrasti a klidu pro rodinu v tomto těžkém okamžiku, který teď prožívá.

Vše začalo již před lety, což se projevovalo i v jeho tvorbě, která byla často depresivní. Chada mluvil především o sobě, o svém životě a jeho texty byly plné hořkosti. V minulosti měl problémy i se zákony, často hledal lano, které by mu dalo impulz v přežití.

Ve čtvrtek 15. března se objevily na fb profilu Step Records zprávy, že se ruší jeho koncerty vinou jeho zdravotního stavu. Už o pár dní později bylo známo, co se vlastně stalo. Chada byl přepraven do nemocnice v Mysłowicích po vážném poranění páteře. Policejní mluvčí médiím sdělila, že se tak stalo po pádu z okna ve třetím patra. Gazeta Wyborcza přišel navíc se zprávou, že byl pod vlivem omamných látek.

Chada byl následně transportován do psychiatrické léčebny v Rybníku, kde však během hospitalizace zemřel. Policie vyšetřuje, zda nedošlo při jeho diagnostice k porušení povinností policisty z místa činu a následně i lékařů, ale nic to nemění na tom, že se jedná o velmi tragickou událost. Chada vydal loni úspěšné sólo „Recidivist“, během své bohaté kariéry nahrál skladby z dalšími známými tvářemi jako Ten Typ Mes, Peja či Fu.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná