Ve věku 89 let zemřela bluesová legenda B. B. King

Ve věku 89 let odešla legenda americké hudby, kytarista, zpěvák a skladatel B. B. King. Jeden z nejlepších bluesových umělců, jenž ovlivnil celé následující generace napříč žánry, zesnul ve spánku ve čtvrtek 14. května ve 21:40 po dlouhém boji se zákeřnou nemocí.

 
Autor nezapomenutelných skladeb jako "Whole Lotta Love“, "Please Love Me" nebo "Sweet Little Angel" zemřel na následky cukrovky druhého typu, kvůli níž se v poslední době objevoval na veřejnosti stále méně. Že se Kingův zdravotní stav začíná zhoršovat, předpověděla již jeho dubnová hospitalizace v důsledku dehydratace způsobené touto nemocí.
 
B. B. King patří mezi nejznámější a nejoblíbenější umělce žánru Rhytm & Blues. Prodal miliony desek a je řazen mezi nejlepší kytaristy černošské hudby vůbec. Jeho více než sedmdesátiletá kariéra začala v roce 1949 a skončila až rozlučkovým turné v roce 2006. Všechny své kytary nazýval "Lucille". Původně samouk, pracující na bavlníkových plantážích, se během té doby stal mimo jiné patnáctinásobným  držitelem ocenění Grammy.
 
 
Nesmrtelný umělec se stal také inspirací pro další generace umělců z odvětví černošské hudby včetně hiphopového žánru. Čest spolupracovat s bluesovou legendou měl však jen Big K.R.I.T. na svém debutovém albu "Live From The Underground". B. B. King se pro změnu setkal v roce 1997 v nahrávce "Keep It Coming" s Heavym D
 
 
 
Zdroj: watchloud.com, lidovky.cz, youtube.com; Zdroj obrázku: gazettereview.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná