Unikátní audiovizuální komiks podpoří Cole, Svátek či Tomáš Hanák

Pop-art a street culture fotograf Dereck Hard vydává ojedinělou fotografickou knihu. Ojedinělou také ve světovém měřítku. Bude se jednat o první audiovizuální fotografický komiks, vycházející v knižní podobě. Námětem je Hardova povídka „Photoman“, která je jakousi pouliční moderní love story doplněná o komiksové nadpřirozeno pro děti a mládež. Ta vypráví o mladém fotografovi, který skončí díky nešťastným okolnostem bez střechy nad hlavou. V baru se zastane postaršího pána před napadením skupiny výrostků. Ti našeho hrdinu zmlátí a okradou o batoh s většinou osobních věcí, včetně jeho fotoaparátu. Vzápětí na nemilou situaci zapomene, jelikož potká sympatickou holku svého věku a oba se do sebe zamilují. Když z baru odchází pán (Tomáš Hanák), kterému hlavní hrdina pomohl, dostane od něj starý kinofilmový fotoaparát. V tu chvíli ještě netuší, že jde o kouzelný foťák, který dokáže magické věci. Stejně tak, ale netuší, že se s agresivními výrostky ještě potká a že to bude setkání více než nepříjemné….

V době, kdy starší děti a mladí lidé obecně upouštějí od četby knih a většinu volného času tráví na internetu a sociálních sítích, přicházíme s literárním formátem v atraktivní a neotřelé formě. Nazvali jsme ho audiovizuální fotografický komiks a má potenciál mladým lidem vrátit chuť k četbě. Celý příběh výše zmíněné povídky je převeden do 150 obrazů – fotografií, které text dále obrazově rozvíjejí. Fotografie jsou desaturované s akcentem na barevné prvky, ve stylu amerických komiksů. Díky skvělým hercům a profesionálnímu vedení jde v podstatě o statický film. Text povídky je zakomponován tematicky k jednotlivým obrazům. Celá kniha má grafickou a typografickou podobu, jaká je známá z kreslených komiksových knih a to včetně komiksových ikon s notoricky známými hesly jako smack, bang či vroooom.

Výstupem je exkluzivní limitovaná edice v nákladu 888 kusů knih ve formátu 310 x 225 mm v pevné knižní vazbě. Z tohoto počtu jde do prodeje pouze 500 kusů, 100 kusů jde zdarma do většiny českých dětských domovů, diagnostických ústavů, dětských nemocnic a center a zbytek nákladu slouží pro produkční účely a realizační team. Kniha bude doplněná o audio přílohu vytvořenou na míru přímo pro tento projekt, s dabingem / ruchy a úvodní ústřední písní.

Hudební soundtrack vytváří přední urban music producent Dryman, který je autorem i ústředního tracku. O zpěv ústřední písně se postará skvělý soulový a R´n´B nevidomý zpěvák Martin Svátek, kterého doplní nejtalentovanější český rapper James Cole (James Cole se pak v knize objeví v menší cameo roli).

Čtenář bude mít volbu, zda audio přílohu stáhne z webu knihy nebo propojí se smart telefonem pomocí aplikace udělané na míru projektu. V případě propojení s telefonem bude znít audio výstup de facto simultánně s četbou a prohlížením publikace.

Kromě knihy proběhne i výstava vybraných snímků z knihy se křtem knihy a release párty. Oficiální vydání je 6.12.2014 a první možnost knihu držet v ruce bude ve stejný den večer v klubu Zephyr na Starém městě, kde proběhne křest. Kmotry budou Tomáš Hanák, James Cole a Marie Retková, kteří se zároveň v knize objevují v hereckých rolích. DJ večera bude producent Dryman a poprvé budou moci diváci slyšet na živo i ústřední píseň Jamese Colea a Martina Svátka. Dochází tedy k propojení knihy i křtu, zajímavé je určitě i to, že se v prostorách klubu Zephyr odehrává i část příběhu. 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná