Twitter. Místo české upřímnosti?

Není dne, kdy by člověk neslyšel slovní spojení sociální sítě. Všechna média ho dnes hojně používají a to včetně televizí. Mladá generace už bez toho nefunguje a pomalu se zdá, že se jejich život transformuje do statusů. V Čechách to válcuje Facebook (v ČR 3,5 mil. uživatelů), ale již i hodně lidí využívá mikroblogovací platformu Twitter (v ČR cca 100 tis.). Pokud se zaměříme na lidi z české scény, tak je velice zajímavé, že Twitter je místem upřímnosti a občas tu jsou věci, o který se spíše šuškává v nějaké backstagi. Možná je to i tím, že hodně lidí má pocit, že Twitter tu tolik najede a že to je jedno. Pokud ale nemáte privátní účet, tak je profil zcela všem dostupný i bez registrace.


Pokud to budu brát všeobecně, tak o síle a dohledatelnosti tohoto pípajícího světa svědčí i pozdvižení nad jedním z tweetů sportovního komentátora Jaromíra Bosáka, který komentoval výrok prezidenta Václava Klause. A druhý den to byla skoro hlavní zpráva několika zpravodajských portálů. (např. zde)


A tak jsme projeli pár účtů a v přiložených screenech vidíte, jak otevřeně někteří komentují dění. Prostě Twitter je místo, kde někteří nekalkulují, nejedou politiku, ale jednou spíše level, co na srdci, to na Twitteru.

Pufaz - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná