Tim Dog rozšířil řady padlých vojáků, kdo všechno je už na onom světě?

Je to už víc jak týden, co se opět projevila karma a tenhle pozemský svět opustila další rapová legenda Tim Dog. Tenhle husky paradoxně přežil období po vydání jeho diss tracku “Fuck Compton“ a nakonec nezemřel díky dotčenému gangsterovi ze západního pobřeží, ale díky tomu, že si ho podala ještě krutější cukrovka. Svůj boj prohrál a přidal se k padlým vojákům, kteří předčasně odešli a ukončili slibně rozjetou kariéru. Pojďme na všechny lehce zavzpomínat a vzdejme jim holt kratičkým připomenutím. R.I.P.

2 Pac – † 7. 9. 1996

Ikona západního pobřeží, potažmo hip hopu jako takového zemřela rukou nelítostného střelce, což se dalo tak trochu očekávat, protože Pacovo druhé jméno bylo Problém. Spekulovalo se, že vraždu mohl objednat Biggie a Puff Daddy.

The Notorious B.I.G. –  † 9.3. 1997

Těžkotonážník z východního pobřeží se stal obětí nesmyslné války east vs. west, byl zastřelen v rámci vyřizování účtů a my můžeme jen domýšlet, kam by se nadále vyvíjela jeho kariéra, když ho většina nazývá „nejlepší rapper všech dob“, přestože za svého života vydal jen jednu desku.

Big Punisher – † 7.2. 2000

První latino umělec, který zaznamenal masivní úspěch, vydal také pouze jedno LP, nicméně i u něj se mluví jako o jednom z nejzásadnějších ve hře. Doplatil na svoji extrémní obezitu, vážil přes 300 kg, jeho srdce, které bylo těsně před smrtí údajně 4 krát větší než u normálního člověka, nevydrželo nápor a vypovědělo službu.

Big L – † 15. 2. 1999

Jednu desku stihl nahrát i člen newyorkské party D.I.T.C., poté ale nejspíš doplatil na prohřešky svého bratra, který se zadlužil a tvůrce “Ebonics“ byl zastřelen.

Freaky Tah – † 28. 3. 1999

I když nebyl leader kapely Lost Boyz, přesto byl jeho mocný chraplák nepřeslechnutelný. Zemřel rukou nelítostného střelce v rámci vyřizování účtů mezi gangy.

Ol´ Dirty Bastard – † 13.11. 2004

Nejkontroverznější člen netopýřího spolku byl od počátku časovanou bombou a bylo jen otázkou času, kdy doplatí na svoji ďábelskou životní jízdu a životní styl. To, že nakonec zemřel na předávkování kokainem a léky na bolest asi nikoho nepřekvapilo.

Guru – † 19. 4. 2010

Polovina kultovních Gangstarr a duchovní otec Jazzmatazz svůj maligní tumor tajil téměř rok a půl, poté dostal infarkt, upadl do komatu, ze kterého se už nikdy neprobral. Podlehl rakovině.

Pimp C – † 4. 12. 2007

Král pasáků a podzemního rapu, který pomáhal definovat jižanský zvuk, zemřel v hotelovém pokoji v L.A. na zástavu srdce, žádné drogy nebyly u něj nalezeny. Smrt ho zastihla v době, kdy byl se svým parťákem Bun B nominován na cenu Grammy za jejich singl.

Nate Dogg – † 15.3. 2011

Král zpívaných refrénů z G-funk éry přežil mrtvice z roku 2007 a 2008, po kterých zůstal částečně ochrnut, na poslední sérii z roku 2011 už jeho síly nestačily.

Poetic – † 15. 7. 2001

Malý velký muž zvaný také jako Grym Reaper, člen formace Gravediggaz také prohrál svůj boj s rakovinou, konkrétně rakovinou tlustého střeva se kterou bojoval téměř tři roky navzdory tříměsíčním prognózám. Poté si pro něj přišla jeho jmenovkyně.

J Dilla  - † 10. 2. 2006

Detroitská legenda, jeden z nejinspirativnějších hh producentů všech dob odešel na věčnost kvůli vzácnému onemocnění s šíleným názvem trombotická trombocytopenická purpura, které mu dlouhodobě poškozovalo vnitřní orgány.

Baatin – † 31.7. 2009

Ani další člen zásadní kapely Slum Village neunikl spárům zubaté, už v roce 2004 byla u něj diagnostikovaná schizofrenie a byl také závislý na cracku. Příčina smrti neznámá, spekuluje se o sebevraždě kvůli jeho dřívějším depresím.

Jam Master Jay – † 30. 10. 2002

Člen kapely Run DMC a objevitel Onyx a 50 Centa byl zastřelen ve svém nahrávacím studiu. Spekulovalo se, že v tom měl prsty drogový král, který byl také spjat s fungováním labelu Murder Inc a že to byl nejspíš ten samý člověk, který byl zodpovědný za dřívější postřelení 50 Centa.

Left Eye – † 22. 4. 2002

Drzá rapperka z formace TLC naposledy vydechla při autonehodě v Hondurasu, kde natáčela dokument. Jako jediná z osmi pasažérů zemřela.

Proof – † 11. 4. 2006

Pravá ruka Eminema a zásadní člen kapely D 12 byl zastřelen poté, co sám sejmul někoho jiného. Přitom tahle hádka, která se udála v klubu CCC, začala vcelku nevině při jedné hře biliardu a skončila vyhasnutím dvou lidských životů.

Bugz – † 21.5. 1999

Další člen D12, který byl také zastřelen a opět vše vygradovalo z nesmyslné situace. Celý spor paradoxně vznikl z nevinného souboje s vodní pistolí a skončil střelbou z opravdové pistole.

Subroc – † 15. 8. 1993

Člen KMD a Monsta Island Czars, bratr MF Dooma byl sražen autem, kdy se pokoušel přejít po přechodu pro chodce.

Apache – † 22. 1. 2010

New Jersey finest, člen Flavor Unit a tvůrce masivního hitu “Gansta Bitch“  umřel před třemi roky z neznámých příčin.

Half-A-Mill – † 24. 10. 2003

Brooklynský rapper, který nahrál dvě desky a spolupracoval s lidmi jako AZ, Nature, Spice 1 a další umřel na následky střelného zranění.

E-Moneybags – † 4.10. 2001

Rapper z východního pobřeží, který nahrával mimo jiné s Tupacem, Nasem či Noreagou, byl popraven údajně stejným člověkem, který sejmul Jam Master Jae.

Eazy –E – † 26.3. 1995

Člen kultovních N.W.A., objevitel Bone Thugs-N-Harmony a zásadní persona západního pobřeží byl bohužel posedlý sexem. Zplodil sedm dětí s šesti ženami, počet levobočků se neuvádí. Umřel logicky na zdravotní komplikace způsobené AIDS.

Doc Doom – † 11.2. 2007

Netopýří spojka ze západního pobřeží, člen Black Knights, kteří spojili Wu logo s west coast, byl zastřelen těsně potom, co byl propuštěn z vězení.

X 1- † 5.7. 2007

Bratr Sticky Fingaz, který si začínal dělat jméno u kapely Onyx, měl dlouhodobé psychické problémy, o kterých nikdo ale moc dobře nevěděl. Sáhl si proto na vlastní život a oběsil se.

Stack Bundles – † 11.6. 2007

Člen z rozvětvené rodiny Dipset, konkrétně Byrdgang party, které šéfuje Jim Jones. Než stačil vůbec nahrát svoji debutovou desku, tak byl zastřelen na ulici před svým domem.

Yusef Afloat – † 21. 5. 2000

West Coast nejsou jen gangsteři a skákající auta, ale i inteligentní rap, který třeba vždy representoval kolektiv Project Blowed. Polovina dua mé oblíbené kapely The Nonce byl zavražděn v Los Angeles.

Eyedey – † 16. 10. 2010

Underground rapper, polovina dua Eyedea & Abilities a známý freestyler, který vyhrál bitvy na Scribble Jam a Blaze Battle, bohužel prohrál bitvu s drogami a předávkoval se.

MC Breed – † 22. 11. 2008

Tenhle rapper z Michiganu všem ukázal, že není důležité, jestli jsi ze západu či východu, ale co dokážeš lidem nabídnout, v paměti všem zůstal asi jeho největší hit “Ain´t No Future In Yo frontin“. Při jedné hře basketbalu mu selhaly ledviny, byl odvezen na jednotku intensivní péče, kde později zemřel.

MC Trouble –† 4. 6. 1991

První ženská rapperka, která byla upsána kultovním Motown Records. Během nahrávání druhé desky, nádor v mozku způsobil sérii epileptických záchvatů a později i zástavu srdce.

Charizma – † 16.12. 1993

MC ze San Jose, kterého doplňoval producent Peanut Butter Wolf, se kterým také nahrál společné album Big Shots, které ale bohužel vyšlo několik let po jeho smrti. Charizma, který vždy reprezentoval chytré rýmy zemřel při hloupé loupeži, kdy byl postřelen.

Mac Dre- † 1.11. 2004

Gangster reprezentující Bay Area byl zastřelen v autě údajně jiným rapperem, který byl později popraven v rámci odvety. Mac Dre byl pohřben na hřbitově v Oaklandu, ze kterého byl o dva roky později ukradnut jeho náhrobní kámen.

Scott La Rock – † 27.8. 1987

Zakládající člen Boogie Down Production a basketbalová hvězda zahynul v autě po sérii výstřelů. Zranění hlavy a krku byla bohužel neslučitelná ze životem. Tahle událost ovlivnila Krs Ona natolik, že založil hnutí Stop The Violence.

Heavy D – † 8.11. 2011

Bratranec Pete Rocka platil v devadesátých letech za jednoho z nejvlivnějších umělců, který inspiroval celou řadu jeho následovníků. Jeho životní pouť ukončila plicní embolie, která vznikla díky hluboké žilní trombóze v noze.

Soulja Slim –† 26.11. 2003

Voják válčící pod vlajkou No Limit Records od Master Pho padl v boji v New Orleans. Spekulovalo se, že sám poslal někoho jiného na věčnost, v roce 2003 se odporoučel na onen svět sám.

Professor X – † 17.3. 2006

Politický aktivista, člen X-Clanu se nedožil svých padesáti let, těsně před kulatinama jeho životní pouť zastavila meningitida.

DJ Screw – † 16.11. 2000

Jeden z nejzásadnějších DJů houstonské scény, tvůrce techniky zvané chopped and screwed, který si kvůli tomu také nechal říkat The Originator. Byl také zodpovědný za rozšiřování sizzurpu, který sám rád popíjel a nakonec se mu tento fialový mok stal i osudným. Příčina smrti předávkování kodeinem a otrava alkoholem.

Buffy – † 10.12. 1995

Jeden z prvních, který proslavil beatbox, ne nadarmo si nechával říkat The Human Beat Box. Člen The Fat Boys doplatil na svoji nadváhu, údajně se pohybovala okolo 200 kilo a k tomu ještě neměl v pořádku lymfatický systém a to srdce nemohlo dlouho vydržet.

Bloodshed –† 2.3. 1997

Bratranec Cam´rona a člen party Children Of The Corn. Stejně jako jeho známější parťák z crew Big L i on zemřel mladý (7 dní před tím než byl sejmut B.I.G.), ne však rukou zabijáka, ale při tragické autonehodě.

Huddy 6 – † 14.10. 2010

Rapper, promotér a také člověk, který vzešel do širší známosti jako člen Maseovi crew Harlem World také zemřel při autonehodě. Cam´ron zdissoval Mase za to, že se nezúčastnil pohřbu svého kolegy.

Mr. Magic – 2.10. 2009

Legendární rádio DJ, pionýr namotaný okolo party Juice Crew, který jako první přinesl opravdovou rapovou show na velké komerční rádio, dostal infarkt a odešel na věčnost.

Special One – † 10.12. 2011

Polovina ženského dua The Conscious Daughters z Bay Area, která dělala největší bordel v devadesátých letech, zemřela z neznámých příčin. Spekuluje se ale o krevní sraženině, co navštívila bez pozvání její plíce, tzn plicní embolie. 

Disco D –†  23. 1. 2007

Muzikant, který mimo jiné produkoval i pro 50 Centa spáchal sebevraždu kvůli dlouhodobým psychickým problémům. Oběsil se v domě své matky. 

Scientific – † 24.10. 1996

Bostonský rapper, jehož dvě klasicke desky, na kterých spolupracoval třeba s D.I.T.C. nebo RZA vyšly až po jeho smrti. Jak se vše událo, věděl asi jenom samotný Scientific. Pracovalo se ale s verzí, že nejdřív zabil svoji přítelkyni a poté otočil zbraň proti sobě.

Party Arty- † 4.12. 2008

Společně s rapperem D-Flow tvořil formaci Ghetto Dwellas a jestli byl něčím specifický, tak to byl určitě jeho signifikantní hlas. Co přesně způsobilo jeho smrt, není jisté, tisková zpráva pouze uvedla, že odešel kvůli zdravotním komplikacím, o násilnou smrt se tedy nejednalo.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Hynek Kunstmuller
  • Hynek Kunstmuller
  • 18.59 dne 28.02.2013

a ještě bych přidal KILLA SHA parták TRAGEDYho KHADAFIho. člen THE SUPER KIDS, taktéž hodně spolupracoval s MOBB DEEP, kterým dělal i deejeye , a zároveň nahrávAl jako raper s Jedi Mind Tricks,Screwball a Larg Professor. Byl to raper z QUEENS BRIDGE...KILLA SHA R.I.P.

Michal Toi-Toi
  • Michal Toi-Toi
  • 12.06 dne 28.02.2013

MCA z Beastie Boys chýba úmyselne? btw dobrý a zaujímavý článok.

Hynek Kunstmuller
  • Hynek Kunstmuller
  • 16.23 dne 27.02.2013

díky Mikro, že jsi je tam přidal. Myslím, že si zaslouží být v tom seznamu.

Hynek Kunstmuller
  • Hynek Kunstmuller
  • 10.02 dne 26.02.2013

ještě bych přidal PARTY ARTY z Dwellas ghetta

Hynek Kunstmuller
  • Hynek Kunstmuller
  • 09.54 dne 26.02.2013

kde je SCIENTIFIK? taková legenda z Bostnu, ty voe Mikro? taková česká rapová encyklopedie a na Scientifika zapomene? každý dělá chyby)))))))))) jinak R.I.P. Tim Doggggg!!!!!

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná