Scéna s MaryC slaví čtyři roky dárkem pro všechny beatmakery

Prostředí českých veřejnoprávních médií poskytuje alternativní tvorbě poměrně dost prostoru. Omezíme-li se ovšem čistě na hiphopový žánr, zjistíme, že příslušná rádia či televize vysílají podobně zaměřené pořady velmi sporadicky nebo nepravidelně. Výjimkou je pořad Scéna s MaryC, který vysílá Český rozhlas Radio Wave. Ten nyní slaví čtyři roky vysílání a nabízí dárek, jež potěší zejména ty, jejichž prsty jsou zvyklé se vrtat v samplovaných motivech.

V rámci tohoto pořadu též vysílá Radio Wave jednou za dva týdny speciál Kreaton, kde představuje MaryC ve spolupráci s Martinem Tvrdým nejrůznější užitečný hudební hardware a software. Součástí pořadu je též diskuze na téma hudebních, vydavatelských a marketingových strategií, jež mohou být užitečné zejména pro začínající tvůrce, kteří usilují o profilaci v rámci zvoleného segmentu. 
 
A právě k příležitosti čtvrtých narozenin pořadu dává Matin Tvrdý zdarma k dispozici "Kreaton sample pack Universum", který se skládá z materiálů, jež původně posloužily k tvorbě předělů a pokresového beatu seriálu. Pustíte-li si původní výsledek níže, možná vám bude základní motiv povědomý. Jedná se totiž o sampl z českého filmu "Zítra vstanu a opařím se čajem" z roku 1977, pro který složil hudební doprovod Karel Svoboda. Samotný balíček obsahuje jak použité bicí, tak základní melodii a filmové citace.
 
Autoři pořadu Scéna s MaryC dodávají: "Oslavujte klasickou hiphopovou techniku samplování, stahujte, skládejte beaty, pošlete nám výsledné tracky a pozdravujte dinosaury." Takže pokud je pro vás podmaz z dnes již klasického snímku v hlavní roli s Petrem Kostkou, inspirací, nebojte se dát moderátorům na srozumněnou, že sampl v Česku ještě neni mrtvej.
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná