Rytmus: Kdekdo mě podceňuje, což je i výhoda. Když vyhraju, tak Marpo bude za největšího ko*ota

Jak už ví také široká veřejnost, organizace XFN slibuje na poslední čtvrtek právě probíhajícího roku 2018 boxerské utkání, o kterém bude mluvit celé Československo. Mezi šestnácti provazy budou bojovat o peníze, čest a slávu Marpo s Rytmusem, jenž o osm let mladšího frontmana TroubleGangu vyzval a je tedy iniciátorem celé události.

Tvrdě trénující lídr Kontrafaktu, který momentálně čerpá tréninkové dávky v Galantě u Tomiho Kida, už se nemůže dočkat. "Pociťuji nadšení. Baví mě trénovat s lidmi, s nimiž se připravuji. Opravdu se těším a nemám z čeho mít obavy. Kdekdo mě odsuzuje a podceňuje, což je svým způsobem i výhoda. To, že chci vyhrát, je jasné. Cokoliv v životě dělám, tak proto, abych vyhrál. Zápas jsem nevzal proto, že je to můj rozmar nebo proto, že jsem se nějak vyspal a najednou si řekl, jdu boxovat. Mělo to svůj vývoj od doby, co trénuji. Dělám to už třetí rok a 27. prosince bude můj den, na který jsem se připravoval. A beru to jako největší sportovní událost v mém životě. Chci ukázat, že nemožné neexistuje. Dá se říci, že jsem začal poměrně nedávno a jsem známý tím, že do čeho se pustím, v tom dokážu překvapit. Jdu dokázat nemožné a předvést lidem, že je tu nějaká naděje, že si lze v jakémkoliv věku plnit různé sny. Taky chci zviditelnit box a ukázat progres. Že můj život není marný, a když něco dělám, tak dosáhnu pořádného výsledku. Vůbec se nepovažuji za nějakého budoucího mistra republiky nebo něco takového. Když jsem s tím začal, tak pro mě nebylo vizí nebo hlavní myšlenkou, jít do zápasu. Někdy se mě i lidé ptali, kdy bude zápas. Ale já říkal, že mi tréninky stačí. A moje první meta byla jít na sparingy profíky. To se stalo, jezdím s nimi na soustředění. No, a když už jsem s takovými lidmi sparoval a měl jsem určitý progres a ti profíci mi říkali "Kámo, vždyť ty bys vyhrál nad lecjakým zkušeným boxerem", tak jsem si říkal, že bych mohl zkusit zápas," ozřejmil své úmysly na stránkách Deníku Sport rodák z Kroměříže, jenž oslaví pár dní po utkání své dvaačtyřicáté narozeniny.
 
Ačkoliv prošel autor letošního "Dead Man Walking" thaiboxem a má za sebou řadu profesionálních zápasů, kolega Ega a Anyse si nepřipouští žádné obavy a naopak to považuje za výhodu. "Kdybych šel s bývalým boxerem, je to pro mě o hodně těžší. Tím nechci nikoho podceňovat, ale když jsem doteď šel s jakýmkoliv thaiboxerom, tak se o tom ani nemusím bavit. Protože boxer, kdyby šel thajský box, bude mít rezervy. To samé platí naopak. Oni prostě neboxují jako boxeři. Využívají úplně jiné principy. Box pro mě není rvačkou. Jsou to spíš šachy. To mi připomíná, že jsem viděl, jak Marpo dával bomby do pytle a do lap. Ale to neznamená, že to samé může v ringu. Protože já nejsem pytel. Box není o tom, kdo dá jak silný úder. Když se mu oponent začne pořádně hýbat, tak je těžké ho trefit," pokračoval serverem isport.blesk.cz citovaný šéf Tvoj Tatko Records, jenž sólově debutoval před dvanácti lety albem "Bengoro".
 
Zatímco v MMA, o které celý zbytek večera v o2 aréně půjde, je proslulé trash-talky a slovnými přestřelkami, v případě Marpa s Rytmusem se toho vzhledem k jejich vzájemné úctě až tolik neděje. Minimálně prozatím. "Nevím, co bych měl říkat? Že ho v prvním kole zbiju, nebo v druhém, třetím? Bylo by úplně z cesty, kdybych tohle hlásal. Já jsem Marpa jen vyzval a projevil jsem mu i úctu. Tak to beru. Vyzývám prostě člověka, o němž vím, že je sportovec, zápasník. Marpo, vyzývám tě v boxu. To je celý můj trash-talk. Podle mě by tento zápas málokdo vzal a šel proti někomu jako je Marpo, protože vím, že Marpo je zkušený, ale přes to všechno jsem to vzal. Kdybych měl odzápaseno 20 zápasů, tak bych ty trash-talky dal. Mělo by to logiku, ale takhle by mi to nikdo neuvěřil. Nemám silácké řeči. Větu o tom, že trénuju s lidmi, kteří by ho do dvacetu vteřin zničili,  jsem vzkazoval jemu, protože on je má. Takže já nemusím nikam chodit. Přiznal jsem, že to dělám tři roky. Beru to tak, že se snažím i namotivovat ostatní lidi, že není problém, když mají, nějaký sen, ať si za ním jdou. A toto je jeden z nich. Já nemám silácké řeči, že bych zmiňoval nějakou historii. Pro mě je lepší styl, když mám úctu a pokoru a dám dobrý výsledek. Když vyhraju, tak on bude za největšího ko*ota. Mně stačí dát dobrý zápas. Jestli si myslí, že když za sparingy platím peníze a oni mě proto šetří, tak ho v tom klidně nechám. Nevím, jak si někdo může myslet, že si platím sparingy proto, aby mně říkali, jak jsem dobrý, a pak půjdu do ringu a dostanu. Můj život není fejk, můj život je reál. A pokud tohle tvrdí, tak mě chce jen vyprovokovat, což se nestane. Ani on sám tomu nevěří, že něco fejkuji, normálně se připravuji," uzavřel v Deníku Sport někdejší nositel jména Pa3k Metamorfolord, jenž se naposledy hudebně přihlásil před necelými dvěma lety sedminásobně platinovou nahrávkou "Krstný otec".
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná